Znaleziono 1 wynik

autor: ulas
24 lut 2017, 10:11
Forum: WARSZTAT
Temat: Stół montażowo-spawalniczy - wykonanie
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 36174

Fajny stół.

Chce zrobić stół podobny, lekki i mobilny (na kółkach) do mojego "drobnego" warsztatu. Nie spawam i nie montuje ciężkich elementów, głównie lekkie konstrukcje aluminiowe i bardzo drobne stalowe.

Analizowałem koszta i wstępnie mogę powiedzieć, że stół 1500x1000 mm z aluminium byłby porównywalny cenowo do stołu stalowego z blach walcowanej na zimno o gr 10mm. Z blachy perforowanej w systemie fi16. Gotowe blaty stalowe można dostać już za 850 brutto na południu Polski. Aluminiowe trze baby samemu robić (wycinać laserowo).

Blat stalowy o takich wymiarach to jakieś 130kg, blat aluminiowy to 55kg. Jest różnica, gdy przyjdzie pchnąć to samemu. Trwałość stalowego to rzecz jasna. Wady aluminiowego ???

Ma ktoś doświadczenie w stołach aluminiowych i umie coś powiedzieć o ich wadach?

A teraz do sedna.

W stanach za rozsądne pieniądze bez problemu do dostania są tzn. Weld table Plate (Plans), nawet nie wiem jak to w Polsce się nazywa, czyli nie blat w całości, a złożony z pasów (jak kolega pokazał na rysunku powyżej. U nas nigdzie nie mogę znaleźć takowych. Czy ktoś wie gdzie mógłbym takowe dostać (najlepiej północ Polski), zamówić za rozsądne pieniądze? Taka konstrukcja jest do złożenia w małym warsztacie bez wyciągarek i wózka widłowego i jest jedyną alternatywą dla takiego odbiorcy jak ja.

Do tematu dorzucę, że w stanach pewna firma wpadła na coś takiego: stół wycinany laserowo do samodzielnego złożenia (trochę jak tetris). Szkoda, ze nikt u nas na to nie wpadł.


https://weldtables.com/products/fb3030- ... ding-table

Pozdrawiam

Wróć do „Stół montażowo-spawalniczy - wykonanie”