Najpierw sprawdź, czy jak zaprogramujesz zgodnie z instrukcją błąd dalej wystąpi. W zasadzie w większości wypadków wystarczy zamienić współrzędne IJ na absolutne. CAM rzadko wypluwa XYZ jako rzerostowe, więc tu nie powinien się za czesto zdarzać problem.
Da sie, tylko jest problem z łukami 180 stopni. Zaokrąglenia nie są najmocniejszą stroną komputerów i postprocesor będzie mocno walczył z zapisem z R.
Co do otworu- latwiej bedzie go wykonać przez łączenie odcinkowe. Jak dasz odcinki poniżej 5% promieniato dopiero przy duzych otworach będzie nieidealnie, ale w H7 spokojnie się zmieści. Zwłaszcza na liniałach.
Sam sobie znalazłem. Współrzędne IJK są programowane tak samo jak XYZ. Jeśli współrzędne XYZ, są programowane absolutnie, to IJK też absolutne, jeśli XYZ przyrostowo, to IJK też. Więc większość popstprocesorów w CAMie tego nie ogarnie. Łatwiej będzie zmusić je do definiowania łuków przy pomocy parametru R- promień.
Nie zgadza się położenie punktu docelowego z łukiem wychodzacym z punktu w którym aktualnie znajduje się narzędzie ze srodkiem określonym przez IJ . Najprawdopodobniej kwestia zaokrąglenia lub IJ są definiowane inaczej niż zazwyczaj (absolutnie bądź przyrostowo względem końca). Możesz wrzucić stronę z instrukcji, na ktorej jest G2/G3 opisane?
Sciagnij sobie instrukcję ze strony heidenhaina (to ich system), tam wszystko ładnie opisali. Program byle jaki, żeby tylko wysyłał w trybie tekstowym.