Znaleziono 2 wyniki

autor: bolek3172
11 wrz 2018, 16:49
Forum: Na luzie
Temat: Przyszłość kierunku Mechanika i budowa maszyn a rozwój branży motoryzacyjnej w kierunku samochodów elektrycznych
Odpowiedzi: 121
Odsłony: 6905

Re: Przyszłość kierunku Mechanika i budowa maszyn a rozwój branży motoryzacyjnej w kierunku samochodów elektrycznych

Na dzień dzisiejszy jedyny słuszny kierunek jak dla mnie po MiBM to coś związane z CAD. Pytanie tylko jak długo człowiek będzie potrzebny do rysowania części maszyn np. w Catii lub inventorze. Kiedy te umiejętności zostaną zastąpione przez skanery 3D. Stąd własnie ten post. Czy ta MiBM to przyszłościowy kierunek.
autor: bolek3172
11 wrz 2018, 12:50
Forum: Na luzie
Temat: Przyszłość kierunku Mechanika i budowa maszyn a rozwój branży motoryzacyjnej w kierunku samochodów elektrycznych
Odpowiedzi: 121
Odsłony: 6905

Przyszłość kierunku Mechanika i budowa maszyn a rozwój branży motoryzacyjnej w kierunku samochodów elektrycznych

Witam

Postanowiłem napisać ten post ponieważ od jakiegoś czasu nachodzą mnie takie przemyślenia. Jestem studentem MiBM studia są bardzo ciekawe ale i też ciężkie, jednak ucząc się niektórych przedmiotów jak np. termodynamika techniczna, podstawy konstrukcji samochodów i silników zaczynam się zastanawiać czy ten kierunek jakim jest Mechanika i budowa maszyn za 10-15 lub 20 lat będzie jeszcze się rozwijać i czy nadal będzie w nim przyszłość. Dziś obserwuje się dynamiczny wzrost rozwoju samochodów elektrycznych które chociażby w Norwegii przewyższyły sprzedaż tradycyjnych jednostek benzynowych. Dziś rozmawiając z znajomym pracującym w dużym zakładzie automotive dowiedziałem się ze stricte konstruktorów, wcielających swoje rozwiązania projekty raczej nie ma. Cała myśl technologiczna przychodzi bowiem z zachodu . Więc konstruktorzy mają raczej związane ręce. Więcej do powiedzenia mają natomiast technolodzy nadzorujący proces czy chociażby mechatronice i automatycy dbający o proces produkcji danego działu. Owszem mechanik zawsze będzie potrzebny jednak czy studia są konieczne by być mechanikiem utrzymania ruchu pracującym na 3zm. No chyba raczej nie do końca. ;_/
Więc czym tak naprawdę za 10-20 będzie się zajmować inż. Budowy maszyn. Na tym kierunku temat elektroniki sztucznej inteligencji jest raczej pomijany bądź są tylko jego podstawy. A przecież już teraz samochody których budowa od zawsze była celem konstruktora po MiBM są jednym wielkim komputerem. Czy ten kierunek ma jakąś przyszłość.

Wróć do „Przyszłość kierunku Mechanika i budowa maszyn a rozwój branży motoryzacyjnej w kierunku samochodów elektrycznych”