muszę spojrzeć na tabliczkę znamionową nie pamiętam nazwy pieca grzałki wiem że trzeba by dać inne . Izolację ma szamotową jak to w starych piecykach więc temperaturę wytrzyma sporą chodziło mi raczej o to czy już ktoś się bawił w takie przeróbki i co z nich wynikło . Poza tym słusznie zauważyłeś że jestem amatorem choć w stali przepracowałem większość życia niestety z hartowaniem miałem mało do czynieniaacetylenek pisze:Nie napisałeś jaki piec/suszarka ale to raczej bez znaczenia.
Raczej będzie ciężko bo jest zaprojektowany na właśnie 300 st.C a nie na powiedzmy 1000 zależy co chcesz hartować ale minimum to 900 pasowało by mieć. Z tego względy pewnie ma słabą izolację za słabe grzałki (jeśli chodzi o moc). Nie wiadomo jakie materiały są zastosowane i czy się nie zniszczy szybko albo natychmiastowo przy takiej temperaturze. Grzałki można dołożyć ale grubości ocieplenia już nie a 300 do 1000 to przepaść. Może lepiej poszukać gotowego używanego albo zrobić. Na forum jest zgrubny opis mojego pieca z linkami do sprzedawcy materiałów izolacyjnych.
Czyżby kolejna osoba "amatorsko" hartująca?
Znaleziono 2 wyniki
- 01 kwie 2017, 22:12
- Forum: WARSZTAT
- Temat: Piec Hartowniczy
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 983
- 01 kwie 2017, 16:37
- Forum: WARSZTAT
- Temat: Piec Hartowniczy
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 983
Piec Hartowniczy
Witam . mam okazję zakupu pieca do wygrzewania elektrod i chciałbym go przerobić na piec hartowniczy zadałem już to pytanie na grupach na fb ale nikt konkretnie takiego nie przerabiał . Izolacja jest ok nadaje sie na hartowniczy problemem są grzałki . Nie wiem jak je dostosować i w którym miejscu i jak zamontować Może ktos z was bawił sie w takie przeróbki i podpowie . Piec jest fabryczny ale temperatura którą osiąga to 300 stopni więc na tą chwilę jedynie nada się do odpuszczania , za pomoc dziękuję pozdrówka