ajt pisze:Jak to w ogóle jest sterowane, tzn. skąd pochodzi sygnał STEP?
Sterowanie sygnałem STEP pochodzi z klona Arduino Nano, niestety jak został tam napisany program nie wiem bo nie ja jestem odpowiedzialny za programowanie tego.
ajt pisze:Druga sprawa: jak zostały połączone fazy silnika, szeregowo czy równolegle?
Równolegle.
rdarek pisze:Chciałem z pewną dozą nieśmiałości zapytać dlaczego upierasz się przy krokowcu?
Czy ten taśmociąg ma przemieszczać przedmiot o konkretny zadany odcinek w dwóch kierunkach?
Jak (duży) długi i szeroki ma być ten taśmociąg?
Na chwilę obecną upieram się ponieważ za wszelką cenę chciałbym wykluczyć źle dobrany moment silnika. Nie chcę generować kosztów związanych z przeróbką mechaniczną taśmociągu. Dodatkowo dzięki krokowcowi jestem w stanie wiedzieć w jakim położeniu znajduje się taśmociąg co też jest kluczowym czynnikiem. Zdaję sobie sprawę z możliwości poślizgu taśmy względem rolek taśmociągu, niemniej jednak na chwilę obecną nie uwzględniam tego.
Praca taśmociągu ma być ciągła i tylko w jednym kierunku. Długość taśmociągu to około 700 mm a szerokość 250 mm, ciężar transportowanych elementów nie przekroczy 300 g.
Sam na początku pomyślałem o zwykłym silniku DC z przekładnią + enkoder, ale elektronik stwierdził, że łatwiej będzie mu sterować silnikiem krokowym dlatego też poszedłem na ugodę. Też mi doradzali silniki 3F ale sam silnik z przekładnią był gabarytowo mniej więcej o połowę mniejszy od całego taśmociągu

Nie wspomnę o kosztach falownika.