
EDIT:
Próbny rozruch udany. Żeby nie dublować wpisów tutaj jest dyskusja o tym
https://www.cnc.info.pl/topics63/mokry- ... htm#530625
Wróć do „Pierwsze podłączenie mokrego 1,5kW do chińskiego falownika”
Odnośnie pkt.1 i tego połączenia uziomu z masą nie wiem jak to u siebie optymalnie rozwiązać. Sterownik mam też pod LPT, ale zasilany przez trafo z 230V.steff.k pisze:
1. Jam mam płytkę z lpt-sterowniki zasilaną poprzez przewód USB, w komputerze jest połączona masa z uziemieniem. Także biorąc masę z kompa mamy ją połączoną z uziemieniem.
2. Ja tak mam.
4. Jak podłączysz pod uziemienie to nie będzie kopać. W obudowie podczas pracy wrzeciona indukują się zapewne jakieś prądy i stad napięcie na niej. Napięcie na obudowie możesz sprawdzić multimetrem. Ustawiasz pomiar napięcia AC i jeden przewód do obudowy, a drugi np do grzejnika.
5. Ja tak mam.
Nie wiem czy moja instalacją jest poprawna, ale dopiero jak połączyłem uziemienie z masą to skończyły się cyrki z samoczynnym kręceniem servami i kopaniem maszynki.
Tak sobie pomyślałem skoro to takie kopiące bydle to może na stałe jakiś panelowy woltomierz podepnę, żeby monitorować ew. przebicia na obudowę?steff.k pisze:Napięcie na obudowie możesz sprawdzić multimetrem. Ustawiasz pomiar napięcia AC i jeden przewód do obudowy, a drugi np do grzejnika.
Dzięki za kolejne wyjaśnienia i cierpliwość. Sory, że znów pomarudzę, ale wolę pytać niż błądzić.steff.k pisze: 1. Połączenie między masą i 0 jest np. w PC na złączu USB.
2. Nie mam ekranu w przewodzie do falownika. 4 przewód mi robi jako uziemienie.
3. Raczej nie.
4. Serva DC wariowały. Jak obudowa wrzeciona nie była podłączona z uziemieniem to było na niej ponad 100V.
5. Nie pamiętam, ale chyba nie. Mam podpięte pod S fazę, pod T zero i pod zacisk uziemienie - uziem z zasilania i z wrzeciona.
6. j.w.
Czyli tak dla uściślenia:steff.k pisze: Ja mam maszynkę podpiętą do masy, a 4 przewód wrzeciona podłączony do obudowy wrzeciona i do uziemienia ( w falowniku). Natomiast uziemienie w skrzynce z bezpiecznikami mieszkania podłączone do 0. Czyli w sumie mam połączone uziemienie z masą i z 0.
W każdym innym przypadku albo same silniki się kręciły, albo wrzeciono kopało bardzo mocno.