Znaleziono 3 wyniki

autor: meser12
07 paź 2007, 20:10
Forum: Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa
Temat: niepożądany ukos przy cięciu
Odpowiedzi: 72
Odsłony: 26328

Okazuje się, że rację miał Graju, dysze to sprawa nr 1. Po dokładnym przyjżeniu się , okazało się, że to one sprawiają problemy. Obecnie jestem na etapie testowania nowych. W przypadku tych, które do tej pory używałem było tak, że czasami po założeniu nowej od razu były skosy i już przed upływem godziny, czyli przy wypalaniu elementów na jednym arkuszu to już był sajgon, a następna potrafiła przepracować 8 godzin bez jakichkolwiek problemów. Co do krzywego palnika, takie sprawy Panowie to chyba rzecz oczywista. Hmm co do ciśnienia gazów mam na 6 atm, ale to i tak trochę więcej niż zaleca producent.
autor: meser12
30 wrz 2007, 15:40
Forum: Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa
Temat: niepożądany ukos przy cięciu
Odpowiedzi: 72
Odsłony: 26328

Hmm muszę się jeszcze upewnić, ale wydaje mi się że w moim przypadku to nie ta firma, chociaż podejrzewałem, że dysza może dużo kłopotu narobić, w każdym razie utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że warto z tym poeksperymentować. Dzięki. Pozdrawiam.
autor: meser12
30 wrz 2007, 10:52
Forum: Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa
Temat: niepożądany ukos przy cięciu
Odpowiedzi: 72
Odsłony: 26328

Gmaro mam do czynienia też z Ceborą Prof 162 A i mam w związku z tym pytanie jakie skosy uzyskujesz na maszynie wiem mniej więcej od czego one zależą (próbowałem regulować parametry, niewiele to pomogło ) , ale interesuje mnie sama wartość. Mam w pracy z tym pewien kłopot, gdyż dosyć komplikują mi wycinanie, dla stali st3 o grubości 5 mm wychodzą czasami spore, rzędu 1 mm na stronę, przy bardziej zużytej dyszy nawet 2mm , a co dziwne tylko z dwóch stron wycinanego detalu. Zastanawia mnie czy może to mieć związek z tym że stół jest zmasowany tylko z jednej strony ?
graju pisze:
Z mojego doświadczenia z poprzednich wypalarek wiem,że po stosowaniu zamienników pewnej czeskiej firmy,zawsze na którejś krawędzi wychodził ukos.Po powrocie do oryginalnych części problem znikał.Po bardzo dokładnym przyjżeniu się i pomiarom dyszy zamiennika,okazało się że niestety otwory dysz nie sa centryczne(gołym okiem niezauważalne).W wypalarce Esaba to się sprawdziło i teraz jest ok.
Nie wiem jak to sie ma przy wypalarkach innych firm,ale myślę że to jest to samo.
Graju możesz podać nazwę firmy ?

Wróć do „niepożądany ukos przy cięciu”