Znaleziono 3 wyniki

autor: marcinwz
12 lis 2014, 18:50
Forum: Obróbka metali
Temat: Toczenie śruby. Mocowanie przedmiotu.
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 8511

Dzięki wielkie chłopaki. Mam jeszcze jedno pytanie, nakielek wykonać w uchwycie czy pręt może być wysunięty, żeby nie zmieniać zamocowania tylko zaraz po wykonaniu nakiełka dojechać konikiem i toczyć? Chciałbym zaznaczyć, ze wszystko chce wykonać na jednej maszynie NEF 400.
autor: marcinwz
10 lis 2014, 18:49
Forum: Obróbka metali
Temat: Toczenie śruby. Mocowanie przedmiotu.
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 8511

Dzieki wielkie.
autor: marcinwz
10 lis 2014, 17:44
Forum: Obróbka metali
Temat: Toczenie śruby. Mocowanie przedmiotu.
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 8511

Toczenie śruby. Mocowanie przedmiotu.

Witam.
Do zrobienia mam śrubę przedstawioną poniżej na zdjęciu. Ciężko znaleźć takowe informacje w literaturze dlatego mam nadzieje, że podzielicie się swoim doświadczeniem. Czy jest jakaś reguła co do mocowania przedmiotu w uchwycie samocentrującym? Chodzi mi o to jaka dł. przedmiotu musi być zamocowana w uchwycie żeby bezpiecznie toczyć oraz do jakich długości detal będzie miał dostateczną sztywność żeby nie stosować np. podtrzymki. Zdaję sobie sprawę, że w dużej mierze zależy to od średnicy, materiału, sił skrawnia.
Czy w moim przypadku, żeby przetoczyć lewą stronę detalu do wym. 27 (od prawej), nie muszę stosować żadnych dodatkowych uchwytów? Materiał stal C55.
Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
Obrazek

Wróć do „Toczenie śruby. Mocowanie przedmiotu.”