Znaleziono 3 wyniki

autor: mashto
11 cze 2007, 19:41
Forum: Mastercam
Temat: Dobór parametrów do obróbki
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 11052

Posuw wglębny dobieram zwykle doświadczalnie, ale zwykle waha się w tej granicy którą podałeś. Czasami zdarza się, że narzędzie nie zagłebia się w materiale, np. w przypadku planowania powierzchni, konturowania, wtedy posuw wgłębny dobieram wysoki, żeby zminimalizować czas obróbki.
A o co Ci jeszcze chodzi w ustawieniu parametrów skrawania?
Mam na myśli parametry obróbki: głębokość skrawania, nakładanie się kolejnych ścieżek narzędzia, naddatki na obróbkę wykańczającą, etc.
autor: mashto
10 cze 2007, 19:09
Forum: Mastercam
Temat: Dobór parametrów do obróbki
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 11052

Można zrobić też tak, że wpisujesz te wartości bezpośrednio do karty parametrów skrawania, czyli jak na załączonym przez Ciebie screenie. Ale jest jedna zasada muszą być zapisane jako wartości posuwu milimetrowego i prędkości obrotowej wrzeciona. W odpowiedzi na Twoje pytanie: to w zupełności wystarczy jeśli chodzi o parametry skrawania. Ustawianie parametrów obróbki to już osobny temat (w głównej mierze uzależnione jest od kształtu elementu, który się obrabia).
autor: mashto
10 cze 2007, 17:32
Forum: Mastercam
Temat: Dobór parametrów do obróbki
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 11052

Witam.

Może koledze nadirowi chodziło dokładanie o przeliczenie wartości prędkości skrawania na obroty wrzeciona, bo w tej tablicy narzędzi nie ma pola w które można wpisać wartość prędkości skrawania. Jeśli chodzi o to. Ze wzoru v=(Π*d*n)/1000, stąd mamy n=(v*1000)/(Π*d). Dla podanej przez Ciebie prędkości skrawania wychodzą obroty n=915 1/min. Z kolei posuw milimetrowy wychodzi 768 (podziałka*posuw na ząb*obroty).

P.S. Można to zrobić na piechotę. W właściwościach grupy maszyny klikasz na zakładkę ustawienia narzędzia. Tam wybierasz materiał do obróbki i klikasz edytuj. Uzupełniasz pola podstawowa prędkość skrawania oraz podstawowy posuw na ostrze. Dla każdego z narzędzi określasz procentowo maksymalny posuw na ząb. Zatwierdzasz zmiany i ustawiasz przeliczanie posuwu "z materiału". Na koniec tworzysz nowe narzędzie i klikasz przelicz prędkość i posuw. Mam nadzieje, że czegoś nie pokręciłem. Żmudny proces i nie polecam.

Pozdrawiam.

Wróć do „Dobór parametrów do obróbki”