Szczerze mówiąc, w instrukcji płyty nie ma słowa o czujnikach indukcyjnych, schemat połączeń jest taki jak z krańcówką mechaniczną NO i wspólnym +5V, a wejście HMA oprócz funkcji krańcówki bazującej może być wykorzystane "w roli sygnał indeksu do kontroli prędkośc i digitalizacji" (to cytat z instrukcji, szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi, ale pomyślałem, że skoro to wygląda jak wejście różnicowe w sterowniku, to mi NPN zadziała, tylko trzeba odpowiednio podłączyć).Nie mam schematu tej płyty, ale jeśli dobrze rozumiem sens złącza HMA+ i HMA- to faktycznie jest ono do sterowania dowolną krańcówką NPN lub PNP.
Schemat płyty wygląda tak: http://www.ebmia.pl/pliki/dodatkowe/Ins ... 602298.pdf
transoptory tak: http://pdf.datasheetcatalog.com/datashe ... a/2212.pdf , http://pdf.datasheetcatalog.com/datashe ... 9769_1.pdf
Jeśli dobrze odczytałem, to maksymalny prąd chwilowy jest podany dla mało realnych czasów <10us i są to dużo wyższe wartości.
Prąd 10mA przyjąłem z tego względu, że czujnik sondujący musi być w wersji NC, czyli jedna z diod transoptora może świecić wiele godzin dziennie. (tak działa w linuxcnc, a czy w MACH3 to nie wiem)
Sam nie jestem pewny działania czujników przy +5V i będę podłączał do +12, najwyżej dołożę z 300 ohm do wejścia na którym będzie sonda, nie namawiam żeby iść w moje ślady, ale może ktoś po sprawdzeniu parametrów potwierdzi (bądź zaprzeczy) że tak można.
Jeszcze sprawa typu krańcówek. Autor wątku podał, że ma krańcówki NPN, czyli bez przerabiania czegokolwiek zadziała teoretycznie jedna. Z instrukcji można wyczytać, że do MACH3 można łączyć krańcówki bazujące XYZ razem pod jedno wejście, czyli do bazowania dało by się wykorzystać 3 szt. Pozostałe jednak trzeba by przerobić lub wymienić na PNP.