Znaleziono 3 wyniki

autor: egojack1
04 wrz 2014, 11:04
Forum: WARSZTAT
Temat: Imadło maszynowe
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 5979

Powoli rozglądam się za niewielkim imadłem (lub dwoma zwykłym i uchylnym) maszynowym.
Jest wybór w nowych droższe, tańsze markowe i no name. Wiadomo, dla każdego wg potrzeb.

Moje pytanie dotyczy imadeł używanych. Czy Waszym zdaniem jest sens poszukiwać imadeł używanych? Większość ofert jakie oglądam w necie to zmasakrowane, powiercone, pogryzione, potłuczone imadła, których sądząc po ich wyglądzie używali ludzie o elementarnym braku kultury technicznej. A ceny zbliżone do nowych markowych.
Jakie są Wasze doświadczenia w kupnie imadeł maszynowych używanych? Czy używane imadło maszynowe obligatoryjnie będzie miało zwiększone luzy? Czy w jakiś sposób po zakupie je regenerowaliście lub doprowadzaliście do ładu? Czy polować na stare w okazyjnej cenie w niezłym stanie czy kupić nowe z tych tańszych?
autor: egojack1
18 cze 2014, 16:06
Forum: WARSZTAT
Temat: Imadło maszynowe
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 5979

m.j. pisze:
rysmen pisze:
egojack1 pisze:Przy ZX 7016 miałeś porządnie wyglądające imadło maszynowe, potrzebujesz większego?
I tak i nie, ale czasem jest potrzeba już kupiłem TO
Ja kupiłem bardzo podobne imadło, ponieważ był to klon imadła Bisona, które kosztowało duuużo więcej. Jednak po zakupie musiałem je poprawić, ponieważ z precyzją nie miało wiele wspólnego. Dość powiedzieć, ze podstawa obrotowa na stole frezarki się kolebotała. Dopiero odkręcenie od podstawy i położenie korpusu imadła pomogło ponieważ było mniej zwichrowane. Do tego jedna prowadnica była ponad 0.1mm wyżej od drugiej (nawet bliżej 0.2 niż 0.1 i dopiero rozebranie imadła i przefrezowanie na stole docelowej frezarki wyrównało poziom. Więcej się nie baiłem, ponieważ teraz mogę robić to co chcę i zdokładnością jakiej wymagam, jednak przydałoby się skrobanie podstawy imadła. Zresztą wszystkie odlewy żeliwne z chin jakie miałem tzn imadła wszelkiej maści czy też stół krzyżowy wykazuje zwichrowanie co świadczy o słabym wysezonowaniu odlewów lub wogóle braku sezonowania - pewnie po odlaniu i zgrubnej obróbce idzie na statek i hej do klienta nieświadomego jakości tych cudów :lol:
Mam płytę traserską 800x600 więc jestem w stanie sprawdzić jakość tzn "płaskość" powierzchni i niestety chińskie wyroby wypadają marnie.
Obecnie jestem w trakcie obróbki stołu krzyżowego typu KRS-475 czy jakoś tak i szkoda że nie zrobiłem zdjęć jak wyglądała podstawa imadła po zetknięciu z płytą traserską, ale tylko na samych brzegach widać było ślady tuszu :lol: Pomijam "doskonałą" jakoś obróbki powierzchni ślizgowych współpracujących ze sobą.
Obawiam się, że frezarka, którą podałeś w linku może też nie mieć idealnej geometrii, ale być może to moje "czarnowidztwo"

Nie wiem czy widziałeś poprawki stołu krzyżowego mojej ZX 7016:

https://plus.google.com/photos/10226544 ... 3919903505

piszę o tym tutaj:

https://www.cnc.info.pl/topics80/frezar ... 99,490.htm

Było co przy nim robić. W trakcie obróbki mechanicznej (przy szlifowaniu płaszczyzn) zapytałem bardzo doświadczonego człowieka, co niejedno w życiu obrabiał, co myśli o jakości tych żeliwnych odlewów i co to jest: "To są takie śmieci, widzę co jest" -odparł ;-)
Za to góra mojej maszyny była i jest zaskakująca dobra i dokładna, pewnie ją robi inna fabryka.

Ogólnie mówiąc z chińskimi wyrobami zależy jak się trafi. Zakupiłem imadło wiertarskie 150/120mm, pokazuje je w temacie Zosi, i przy pierwszej próbie dokręcania uchwyt obrócił się na śrubie pociągowej i zaczął się luźno kręcić! Imadło nie do użytku... Miałem to obspawać, ale mówię NIE, muszą to wymienić. Na szczęście firma okazała się poważna, na drugi dzień był kurier z nowym imadłem, to już jest ok, nawet jest zaskakująco dokładne jak na tą ceną.

Często niska cena zakupu czegoś warsztatowego - chińskiego rekompensuje niedoskonałości wyrobu, i moim zdaniem można już od początku wkalkulować w tę cenę koszty poprawek, udoskonaleń, bo w efekcie można finalnie otrzymać produkt o przyzwoitych parametrach.
autor: egojack1
17 cze 2014, 23:28
Forum: WARSZTAT
Temat: Imadło maszynowe
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 5979

Przy ZX 7016 miałeś porządnie wyglądające imadło maszynowe, potrzebujesz większego?

Wróć do „Imadło maszynowe”