Znaleziono 3 wyniki

autor: alex30
07 lut 2014, 00:47
Forum: Obróbka metali
Temat: frezowanie elementu hydraulicznego
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 1316

Witam,
czy te powyższe operacje wykonuje wraz otworami i gwintowaniem, czy może na początku powinno się frezować same płaszczyzny aby otrzymać samą równiutką kostkę, a po tym przy kolejnych operacjach wykonujemy wszystkie otwory i gwinty?
U mnie w zakładzie frezując jedną płaszczyznę wykonujemy ją od razu na gotowo wraz z otworami i gwintami. Problem w tym że frezując na gotowo np. płaszczyznę nr 2 przykładam blok do zderzaka surową powierzchnią nr.3 tak aby między ta płaszczyzną a zderzakiem niebyło szczelinki (tak mi mówią że ma być), Przy dopychaniu bloku do zderzaka dolna obrobiona już płaszczyzna nr 1 bloku mi się odrywa od podstawy i powstaje kąt, jak na powyższym rysunku. Płaszczyzna nr. 5 również mam jeszcze surową i oparta o szczęki stałe. Co o tym sądzicie?
autor: alex30
04 lut 2014, 10:58
Forum: Obróbka metali
Temat: frezowanie elementu hydraulicznego
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 1316

Cześć suchy2805, dzięki za zainteresowanie. Właśnie sobie tak rozrysowałem to co napisałeś. Przy frezowaniu płaszczyzny nr.2 bazuje się na płaszczyźnie nr.5 ( na szczęce nieruchomej) oraz na surowej powierzchni nr.3 opierając ją o zderzak tak aby przylegały płaszczyzny do siebie. Momencie dopychania bloku o zderzak powstaje kąt ( szczelinka) miedzy płaszczyzną nr. 1, a stołem frezarki:/ Program jest napisany tak że początek układu współrzędnych jest jak na rysunku, wiec aby zachować odpowiednie dystans od początku układu współrzędnych do otworu to chyba muszę się bazować na szczęce stałej oraz zderzaku( tak aby nie było w tych miejscach szczeliny) ale przy takim układzie tracę równoległość płaszczyzny nr.1 do nr.2.
Obrazek
autor: alex30
02 lut 2014, 21:21
Forum: Obróbka metali
Temat: frezowanie elementu hydraulicznego
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 1316

frezowanie elementu hydraulicznego

Witam, pracuje od niedawna jako operator CNC frezarki w UK. Aktualnie frezuje prostopadłościenne elementy do hydrauliki z aluminium. Półfabrykatem jest materiał ciągniony cięty na pile o wymiarach około 100x200x300. Po wyfrezowaniu przyłożyłem kątownik do boków detalu i zauważyłem że detal niema idealnych kątów prostych( 0,2; 0.3 różnicy). Anglicy mówią że taka odchyłka jest akceptowalne ale mi się to nie podoba, wydajemy się że kolejność operacji z jaką wykonujemy jest zła.
Proszę o pomoc, jaką kolejnością wy byście wyfrezowali ten detal mocując na imadle ( + podkładki). Detal wygląda jak na rysunku.
Obrazek

Wróć do „frezowanie elementu hydraulicznego”