Znaleziono 4 wyniki

autor: ganzi
11 gru 2009, 19:03
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: NESTING - ktos pomoze?
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 18075

Zawsze chyba można wyrwać 30 dniową wersję nowego topsa od przedstawiciela.
Bri nie sądzę, sam przecież napisałeś, że od kilku lat używasz tych samych kluczy.
Tak z ciekawości zapytam, jak Ci się pracuje w najnowszej wersji?

Panowie, trochę offtopic zrobiliśmy z tego tematu. Założyłem nowy wątek poświęcony TruTopsowi: klik , proponuję tam przenieść dalszą dyskusję.
autor: ganzi
11 gru 2009, 13:23
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: NESTING - ktos pomoze?
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 18075

To może jeszcze i ja coś dopisze.
Kolego, masz dość starą wersję, zdaje się, że już 2 kolejne się pojawiły. To wiele wyjaśnia, pewnie gdybyś zaktualizował Topsa to przyjemniej by Ci się pracowało. Nie znam tej wersji, którą masz więc nie powiem Ci jakie dokładnie zmiany zaszły. Jest na pewno zupełnie inny interfejs! Podobno część osób miała na początku problem z przesiadką na nową wersję, bo jest trochę inna.

Co do importu plików dwg, zdaje się że jest to opcja, ale niestety dodatkowo płatna. Jest jednak TruTops Convert, całkiem wygodnie przerabia sporo różnych plików na geo.
autor: ganzi
11 gru 2009, 10:10
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: NESTING - ktos pomoze?
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 18075

milosz83_83 pisze:witam!
Witamy kolejnego kolegę po fachu! :)
Mam w nestingu 3 rodziaje rozkladu na arkusz: advgrid, default, single part. Czy jakos je zmieniacie (edytujecie) bo dosc nie wydajnie rozdziea z automatu.
Hmm… Masz tylko 3 strategie nestingu? Ja mam dostępnych 6. Którą masz wersję topsa?
Ja robię to na 2 sposoby:
- z automatu wybierając odpowiedni schemat, a następnie w razie potrzeby modyfikuję nesting (samych strategi nie)
- ręcznie
Kiedy i jak, to zależy od danego zlecenia.
i czy majac tabele w technologii modyfikujecie je, czy jedziecie na standardowych.
Standardowo to jednak takie optymalne, a moze po modyfikacji mozna zyskac np. na czasie palenia?
Tabele, które oferuje TRUMPF powinny być traktowane jako zalecane parametry wyjściowe. Jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że materiał nawet od tego samego dostawcy tylko z innych partii niekiedy ma inne właściwości i pali się lepiej/gorzej. Parametry można modyfikować, niekiedy można w ten sposób sporo zyskać na wydajności. Zyskać na czasie można również w inny sposób - stosując chociażby TwinLine, standardowo dostępny zadaje się, że do 6mm, po modyfikacji dla każdej grubości. Jednak pamiętaj, że również operator ma wpływ na parametry, Ty teoretycznie zyskasz kilka \ kilkanaście minut "na papierze", a program i tak będzie palony zdecydowanie dłużej... Nie wspomniałeś co palicie (jakie grubości, jakie detale, ile otworów), pomijam kwestię odpowiedniego doboru głowicy i parametrów, bo to chyba jest oczywiste. Spore znaczenie ma również jakość gazów, ale to już oddzielny wątek.

PS.
Następnym razem załóż nowy temat.

Pozdrawiam
autor: ganzi
16 lis 2009, 22:09
Forum: Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery
Temat: NESTING - ktos pomoze?
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 18075

Witam!
Pozwolę sobie wtrącić od siebie dwa słowa i napisać krótki komentarz do przedstawionych wyników optymalizacji nestingu. W kategorii "maksymalne upakowanie" kolega AndrzejJS jest niekwestionowanym zwycięzcą. Autor poprosił o "optymlny rozklad rozkroju na arkuszu", w tym miejscu nasuwa się pytanie co należy rozumieć przez "optymalny"? Czy wciśnięcie maksymalnej liczby detali tak tylko żeby wcisnąć, czy optymalny nesting detali przeznaczonych do wypalenia na laserze? Zaproponowany nesting nie nadaje się do wypalenia, ponieważ odległość między detalami jest zbyt mała! Jeden z producentów laserów w manualu na temat technologi cięcia zamieścił następującą uwagę: "Minimalny odstęp między częściami wynosi dla sprawnego procesu 10 mm. Obowiązuje to zarówno do innych części jak i do krawędzi arkusza." Oczywiście można je zmniejszyć, ale w przedstawionym nestingu są zbyt małe.
AndrzejJS pisze:takie rzeczy robie w Corelu dlatego ze ten program bije na glowe wszystkie inne jesli idzie o latwosc manewrowania detalami na powierzchni roboczej rysunku. Do obracania, kopiowania i przesuwania obiektow uzywa sie tylko myszy i jej przyciskow. Mam dwa inne programy wyposazone w automatyczny nesting ale do tej pory Corel i ja wygrywamy z nimi
Tak zapytam z ciekawości - jakich kolega jeszcze programów używa i jakie maszyny programuje? Słyszałem o możliwości generowania programów dla Bystronica, ale nie mam pojęcia jak to się sprawdza w praktyce. Kolega przygotowuje w Corelu tylko jakichś małe programy (z mała ilością detali), czy również duże zlecenia?

Pozdrawiam

Wróć do „NESTING - ktos pomoze?”