Znaleziono 3 wyniki

autor: Pacyna
01 sty 2014, 16:38
Forum: Obróbka metali
Temat: Proces technologiczny - sprawdzenie
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 7037

Po 1. Wydaje mi się, że student_22 STUDIUJE a nie STUDJUJE.
Po 2. Jak się nie chce pomóc to najlepiej się nie odzywać.
Po 3. Studencie_22 zacznij budować tokarkę cnc w garażu to wtedy będziesz mógł pytać jak obrobić kawał wała, bo na razie nie możesz. Najlepiej na prowadnicach i śrubach hiwina.
Po 4. InzSpawalnik sam napisałeś, że jest internet od takich rzeczy, więc to chyba dobre miejsce do zadawania takich pytań
Po 5. Jeśli takie tematy są zabronione to niech Admin usuwa je regularnie i nie będzie tworzenia niepotrzebnej konkurencji.
autor: Pacyna
29 gru 2013, 12:29
Forum: Obróbka metali
Temat: Proces technologiczny - sprawdzenie
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 7037

Jeśli chodzi o mój "plan" to nie wiem czy to ma tak wyglądać, bo nigdy takiego planu nie robiłem.
Student_22 pewnie masz jakieś wytyczne, wg których musisz to napisać. Jeśli wystarczy wypunktować po kolei procesy obrabiania to ok, ale jeśli potrzebujesz do tego opisać narzędzia, parametry, zrobić rysunki po każdym procesie to będziesz musiał trochę posiedzieć.

Co do tokarki to przetoczysz to na każdej tokarce konwencjonalnej, oczywiście odpowiedniej wielkośći, aby dało radę zamocować wałek fi100.

Pręt walcowy wystarczy fi100, a nawet fi95. Ale to już jak wolisz. Im mniejsza średnica tym proces obrabiania krótszy, mniej wiórów, mniej zużytych narzędzi itp. Naddatek na długości może być 5mm.

Ad4. Toczysz miękkie szczęki na średnicę 92,5 i mocujesz w nich detal, łapiąc właśnie za tę średnicę 92,5, którą zatoczyłeś w pierwszym mocowaniu.

Co do rowków wpustowych to zazwyczaj robi się na maszynie numerycznej, bo są dokładniejsze i można frezować "po korekcji", czyli kilka razy przejeżdżając jeden wpust, dodając po setkę, dwie, aż do zyskania wymiaru.
Ale na manualnej też się da jeśli nie jest za bardzo zajechana.

Co do rowka R1.5 to musisz to jakoś wydłubać, ale jak to pewnie powiedzą Ci to koledzy po studiach...

Tak poza tematem to dziwi mnie ta wasza zawiść. Przychodzi gość z pytaniem, nie robiąc z siebie "Bóg wie kogo", a wy mu mówicie, że ma się do Zawodówki cofnąć. Co innego jakby się szarogęsił, ale sam przyznaje, że nie wie, więc pyta.

A wy po studiach, inżyniery, a w jednym zdaniu po kilka błędów ortograficznych robicie, że się czytać nie chce. Wyrazówki i dyktanda pisało się w czwartej klasie podstawówki, czyli mając 10 lat. Jeśli do tego czasu nie nauczyliście się podstaw polskiego to wy jesteście nieukami a nie ten co przychodzi i prosi o pomoc.

Szczęśliwego nowego roku;)
autor: Pacyna
28 gru 2013, 20:24
Forum: Obróbka metali
Temat: Proces technologiczny - sprawdzenie
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 7037

1. Mocujesz na tokarce surowy detal w twardych szczękach - patrząc na rys. to od strony prawej
2. Wiercisz fi 18-19
3. Planujesz stronę lewą, toczysz z zewnątrz fi 92.5, wytaczasz w otworze fi 70, fi 36 plus wszystkie fazki z tej strony - wszystko na gotowo
4. Mocujesz w przetoczonych miękkich szczękach za fi92.5
5. Planujesz z prawej strony na wymiar L=60
6. Toczysz zgrubnie z zewnątrz
7. Toczysz na gotowo z zewnątrz, toczysz na gotowo otwór fi20 plus fazki
8. Robisz kanałki fi 34 i fi 39
9. Sciągasz detal
10. Na frezarce w podzielnicy z jednego mocowania robisz rowek wpustowy (4mm) i wiercisz otwór (fi 6)
11. Na końcu robisz rowek w otworze (fi 1,5), ale nie wiem czy na jakiejś dłutownicy czy elektrodrążarce, bo nigdy nie robiłem na takich machinach;)

Możesz sobie rozpisać to dokładniej

Wróć do „Proces technologiczny - sprawdzenie”