Znaleziono 4 wyniki

autor: Zbroja
26 mar 2016, 08:59
Forum: Mazak, Mitsubishi, Mazatrol
Temat: Mazak przestawiona korekcja osi Z
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3205

W końcu udało mi się komuś pomóc na forum :)
autor: Zbroja
19 mar 2016, 17:16
Forum: Mazak, Mitsubishi, Mazatrol
Temat: Mazak przestawiona korekcja osi Z
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3205

1,5 mm rozumiem na średnicy na takim długim odcinku, czyli ze stożka toczy, wyczytałem, że po kolizji głowicy z wrzecionem, albo z obrabianą częścią może przestawić się wrzeciono, oś wrzeciona nie będzie równoległa do osi Z i będzie toczyć po stożku, reguluje się to śrubami.Obrazek
autor: Zbroja
13 mar 2016, 18:54
Forum: Mazak, Mitsubishi, Mazatrol
Temat: Mazak przestawiona korekcja osi Z
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3205

Maszynę kilka razy włączyłem, wyzerowałem i to nic nie dało. Noże ok bo do dotyczy wszystkich noży, przestawiła się cała głowica.

Co ciekawe po wekendzie wszystko samo wróciło do normy. Później w tygodniu znowu to się stało, ale wtedy po wyłączeniu maszyny i włączeniu wyzerowałem i jest dobrze do teraz.

Tak się zastanawiam czy to może wina krańcówki i mi się nie zeruje jak trzeba czasem.
W sumie jak mi obroty znikły w czasie pracy tak jak opisałem to na samym początku, maszynę wyłączyłem i musiałem wyzerować. Potem patrzę coś przestawione.

Na osi X wymieniałem już krańcówkę na innej maszynie, tam była wybitnie strzelona, kumplowi rano się nie wyzerowała i był dzwon na szybkim posuwie... w sumie jego wina bo nie patrzył na tablice czy świeci się dioda od osi X
autor: Zbroja
04 mar 2016, 16:01
Forum: Mazak, Mitsubishi, Mazatrol
Temat: Mazak przestawiona korekcja osi Z
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3205

Mazak przestawiona korekcja osi Z

Witam

Nie minęło dwa tygodnie i kolejny problem. Stała się taka rzecz:

Podczas pracy maszyny poluzował mi się czujnik indukcyjny, który jest z tyłu maszyny, który sygnalizuje otwarcie/zamknięcie szczęki. W trakcie posuwu znikły obroty, maszyna zatrzymała się i wyświetlało się max przeciążenie osi Z. Czujnik odkręcił się bo przy 2800 obrotach wibruje delikatnie z tyłu układ hydrauliczny od zamykania otwierania szczęki.

Usterkę zlikwidowałem, maszyna idzie, wymiary ok, ale zauważyłem, że przestawiła mi się
korekcja osi Z, przecinak był jakieś 8 mm od szczęki podczas odcinania, teraz jest ze 4 mm bliżej.

Moje pytanie brzmi tak czy wystarczy teraz skorygować korekcje osi Z czy może coś się stało
mechanicznego, zadziałało jakieś przeciążenie, coś się przestawiło czy co ???

Maszyna Mazak Qt 8 rok produkcji 1987 sterowanie Mazatrol T 2

Wróć do „Mazak przestawiona korekcja osi Z”