Znaleziono 2 wyniki

autor: rudolf26
31 sie 2009, 12:01
Forum: Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC
Temat: Dobór narzędzi do otworu tolerowanego fi35H7
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4505

Jesli to otwór w odlewie i jest już wykonany otwór wstępny to należy zastosować pogłębianie. Wykonać pogłębianie zgrubne, kształcujące a na koniec rozwiercanie wykańczające. Jeżeli jest mozliwość założenia tego na tokarkę CNC to lepsze będzie wytaczanie. Pierwszy nóż wytaczak wykona wytaczanie kształtujące, a drugi wykończy otwór na wymiar, albo zamiast wytaczaka wykańczającego zastosować rozwiertak (nie wiem jakie narzędzia posiadasz w zakładzie). Moim zdaniem nie ma co się pchać z wiertłami krętymi bo na twardej i zwykle nierównej powierchni surowej otworu wiertła te ulegają szybkiemy zużyciu, a poza tym może je sciągnąć z osi otworu i nie naciągniesz tego rozwiertakiem.
autor: rudolf26
30 sie 2009, 16:50
Forum: Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC
Temat: Dobór narzędzi do otworu tolerowanego fi35H7
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4505

W obu przypadkach nic nie piszesz o rodzajach materiałów w których chcesz wykonywać te prace, o długości otworów oraz o tym czy są to otwory przelotowe czy nie. Moim zdaniem są to ważne sprawy.
Jeśli chodzi o otwór 35H7 technologia jest taka: nawiercasz, wiercisz pierwszym wiertłem krętym o średnicy 16, potem drugie kręte o średnicy 33, następnie rozwiertak wstępny o srednicy 34,5; na końcu rozwiertak 35H7. Jednak może być to kosztowne. Pozostałbym przy tokarce cnc, wiertle krętym 16 oraz np. 34 i sztywnym nożu wytaczaku. Jeśli masz wiertło z płytkami skrawającymi o średnicy np. 20 to jeszcze lepiej. Zastąpi Ci te dwa i zrobi otwór wstępny szybciej.
Jeśli chodzi o gwint M6 to powinien Ci wystarczyć gwintownik (tzn. kilka ;)) ale tu potrzeba więcej info na temat otworu i materiału w którym chcesz go wykonać ;P

Pozdrawiam!

Wróć do „Dobór narzędzi do otworu tolerowanego fi35H7”