Są niemal, że identyczne, różnią sie detalami. 249 to po prostu nowsza wersja 239serpaw pisze:Witam
Dziękuję za odpowiedź
Wskazany temat generalnie przejrzałem - ale jest on na TMC 239, a więc jednak troszkę innym scalaku. Ale spojrzę na niego jeszcze raz![]()
Są stabilizatory 5V innych napięć zresztą również z dodatkowym wyprowadzeniem informacyjnym, którym można sterować np. przekaźnikiem, albo podawać informację do CPU o poprawności zasilania.Zasilanie dla logiki - na LMie lub 7805. Natomiast całość zasilania - toroid z soft startem. Zamierzam założyć przekaźnik na +5V, ktory będzie dopiero włączał zasilanie drivera.
Co do zasilania jeszcze, to uważaj, by zwroty z silnika nie przekroczyły napięcia maksymalnego pracy TMC. Warto w zasilaczu, lub nawet bezpośrednio na płytce sterownika [najlepiej] założyć układ pilnujący takich przepięć. Najprostszy, to dioda Zenera z tranzystorem ustawione na maksymalną wartość możliwą do wytrzymania przez driver.
Mam rzecz jasna na myśli linie VS i VT.
Projektów jest dużo. Ale filtry EMP i przeciw przepięciowe warto w tych układach instalować.Co do filtrów - jeszcze pomyślę. Myślę nad wyborem któregoś z projektów zasilacza ze strony http://www.nc-step.de/download-e.html
Może nie wystarczyć. załóż też dławiki na liniach zasilających.Co do układów cyfrowych - zabezpieczyłem na zasadzie - 100nF na każdy pin zasilania i tantal 10uF na małego scalaka, kilka 10uF na dużego.
Zależy jak długie przewody zrobisz. Gdy stawiam wszystko obok siebie problemów nie ma, natomiast przy większych odległościach zaczyna gubić bity, zwłaszcza zegar na tym cierpi.A co do SPI - nie wystarczyłby pull-up wewnętrzny atmegi?
Tych nie stosowałem, ja mam IRLI540 i IRFZ44
RSRA,RSRB wystarczą standardowe 0,125W.No i jeszcze kwestia, jakiej mocy mają być rezystory RDIV, RSRA, RSRB i RVT?
RDIV i RVT pół wata powinno wystarczyć, wszystko jednak zależy od tego jakimi mocami chcesz tam dysponować. Warto policzyć sobie po prostu.
A tak na marginesie, jaką technologią zamierzasz to wszystko wykonać ? Czysty SMD ?Co do RSa - generalnie tak jak pisałem - chcę mieć jak największą uniwersalność. A opto i płyta główna to osobne płytki, więc zawsze będę miał możliwość użycia wyprowadzeń z płyty głównej do czegoś innego. Poza tym. Początkowo chciałbym użyć programu MACH2, a więc potrzebne jest port LPT lub jego emulacja - łatwiej port