Znaleziono 4 wyniki

autor: rdarek
07 wrz 2017, 09:56
Forum: Obróbka metali
Temat: Anodowanie w koszu
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 1239

Re: Panie to straśne piniondze kosztuje

melonmelon pisze:By było ciekawie, da się anodować drobnicę aluminiową bez otworów.
http://www.vincere.pl/sklep/index.php?p ... wa-probolt
https://pl.aliexpress.com/w/wholesale-a ... crews.html
Wystarczy wpisać w google.
Jak to robią? A nie wiem, jest pewnie jakiś zmodyfikowany proces.
Przyglądałeś się im dokładnie? na gwintach widać drobne niedoróbki o czym pisałem powyżej (najlepiej na czarnej z twojego linku) to samo w otworach podkładek (nie na każdym zdjęciu widoczne). Do anodowania (do powłok galwanicznych) nie musisz mieć otworów potrzebny jest styk elektrody z materiałem. Bowiem aby powstała powłoka musisz zachować warunek przepływu prądu przez pokrywany daną powłoką materiał. I tu jest problem z anodą bo w odróżnieniu od powłok takich jak chrom, ocynk czy nikiel (powłoki przewodzące- można wykonać w bębnie) anoda na aluminium jest izolatorem powstaje tak długo jak długo przez element jest w stanie przepływać prąd. Jakość powłoki zależy od kilku czynników te z linków to śmiem twierdzić, że są wykonane jedynie dla oka :wink: .
autor: rdarek
07 wrz 2017, 09:04
Forum: Obróbka metali
Temat: Anodowanie w koszu
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 1239

bartoszmista pisze:I wykonać otwór po anodowaniu? Tak tylko pytam. Nie uparłem się otworów :mrgreen: Po prostu nie miałem styczności z innym mocowaniem niż "na druty". Chciałem pomóc to jeszcze opieprz dostałem :mrgreen: Sam się chętnie dowiem jak to wykonać. Nie jestem specem od tego typu obróbki. Raczej oddaje się takie coś do kooperacji i problem z głowy :mrgreen:
Od razu opieprz drobne pytanie :wink: no może uwaga :grin:
Kostka ma być po anodowaniu jeszcze obrabiana, więc wydaje się logiczne pozostawienie niewielkiego elementu za który dało by się ją podczas obróbki galwanicznej umocować. Np poprzez zaciśnięcie np. jak przewód w kostce elektrycznej.
Podczas dalszej obróbki ten element byłby usuwany. Ale to projektant musi przemyśleć czy nie będzie kolidowało w obróbce. Jeśli będzie to kłopot, cóż wtedy trzeba będzie pomyśleć o jakiejś alternatywie anodowania.
Sam się zastanawiałem jak anodują śruby, da się jednak zauważyć niewielkie miejsca styku na gwincie w okolicach główki.
autor: rdarek
06 wrz 2017, 19:59
Forum: Obróbka metali
Temat: Anodowanie w koszu
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 1239

bartoszmista pisze:.....Jeśli nie ma możliwości wykonania otworków (mocowania) = nie ma możliwości anodowania. Pozostaje zmiana technologii (wybór innego sposobu pokrycia).
Coś się tak uparł do tych otworów przelotowych. Są różne sposoby mocowania elementu poddawanego galwanizacji. Może wybór alternatywnego sposobu mocowania rozwiąże problem.
Ponadto nie wszystkie stopy aluminium nadają się do anodowania jak pamiętam temat również już był.
autor: rdarek
06 wrz 2017, 08:45
Forum: Obróbka metali
Temat: Anodowanie w koszu
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 1239

bartoszmista pisze:Są maszyny bębnowe. Przynajmniej do niklowania (takie firmy są w kraju). Jeśli chodzi o anodowanie to coś ciężko znaleźć.
Tak są maszyny bębnowe, jednak nie każdą powłokę można położyć w ten sposób, po prostu niektórych fizycznie się nie da. Poczytaj to https://pl.wikipedia.org/wiki/Anodowanie_aluminium powinno wszystko wyjaśnić zwróć uwagę na zwroty "proces elektrochemiczny" i "(warstwa anodowa jest nieprzewodząca)"
Jeśli technicznie masz możliwość zostawić w miejscu frezowania otworu materiał, za który będzie można umocować twoją kostkę do elektrody to powinno załatwić sprawę.

Wróć do „Anodowanie w koszu”