Znaleziono 4 wyniki

autor: Merci
03 sty 2013, 21:34
Forum: Obróbka metali
Temat: Dobór odpowiedniego uchwytu
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 1566

Dziękuje bardzo za pomoc, to jest to czego szukałem, nawet w opisie jest napisane, że do wałów korbowych. Doskonale sobie zdaje sprawę, że wały korbowe przy dzisiejszej technologii obrabiane są na 5- osiowych tokarkach CNC, pisałem już o tym w poprzednich postach. Jak wspominałem, wolałem dobrać uchwyt i toczyć to w sposób konwencjonalny, niż bawić się z posuwami, tym bardziej że wał ma tylko 2 wykorbienia więc jak kolega wspomniał aż tak dużo zabawy nie będzie z przekładaniem tych uchwytów. Jeszcze jutro będę dzwonił do firmy produkującej wały, obiecali mi pomóc więc zapytam się jak oni do tego podchodzą :D
autor: Merci
02 sty 2013, 23:50
Forum: Obróbka metali
Temat: Dobór odpowiedniego uchwytu
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 1566

chodzi mi dokładnie o coś takiego:



dzięki takiemu uchwytowi czy też tarczy mimośrodowej?? mogę toczyć czy też szlifować jak na filmie nawet na zwykłej tokarce konwencjonalnej, bez kombinowania z posuwami.
Prawdopodobnie kolega wyżej ma racje, że takie uchwyty nie są produkowane seryjnie, pewnie w fabrykach odpowiedzialne są za to narzędziownie i wytwarzają taki uchwyt na własne potrzeby. Jeżeli mógłby to ktoś potwierdzić, albo jak ktoś wie jak taki uchwyt, tarcza się nazywa jeżeli jest w produkcji seryjnej byłbym bardzo wdzięczny.
autor: Merci
30 gru 2012, 21:42
Forum: Obróbka metali
Temat: Dobór odpowiedniego uchwytu
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 1566

Mam dużo mniejszy wał, bo na dwa cylindry. Korzystać będę z takiego urządzenia:
http://www.cnc-stenzel.pl/Centra_frezar ... -4398.html
wiem, że jest to 5 osiowa tokarka i mógłbym teoretycznie bez bawienia się w jakikolwiek sposób z uchwytami obrabiać ten wał w ten sposób:

tylko później zgubię się totalnie w posuwach itp. , przecież programu profesorowi nie będę pisał :D
stąd pytanie o uchwyty, będę mógł toczyć ten wał jak na normalnej tokarce bez kombinowania z synchronizacją ruchów.
Nie jestem pewien ale doczytałem, że chyba uchwyt będzie standardowy natomiast tarcze chyba powinienem dobrać??
autor: Merci
30 gru 2012, 19:31
Forum: Obróbka metali
Temat: Dobór odpowiedniego uchwytu
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 1566

Dobór odpowiedniego uchwytu

Witam, mam do wykonania proces technologiczny wału korbowego, utknąłem przy doborze uchwytu. Problem w moim projekcie polega na toczeniu wykorbień, chciałbym chwycić w ten sposób wał by obracając się wykorbienia wykonywały jedynie ruch obrotowy wg własnej osi uniknę w ten sposób synchronizacji ruchu narzędzia i wykorbienia... Zastanawiam się czy są jakieś uchwyty może mimośrodowe, albo o nierównomiernym ustawieniu które ten problem załatwią, niestety nigdzie nie mogę spotkać się z takimi. Mam nadzieję, że napisałem to w sposób zrozumiały:D

Wróć do „Dobór odpowiedniego uchwytu”