A jak z soczewka i jej chłodzeniem? Nie zostało to wyjaśnione. Czy granicą jest te 6 kW i nic więcej się nie da zrobić na tę chwilę? Jak jest ze zużyciem gazów (azotu) przy cięciu 6-10-12 czy 18 mm na fiberze? Czy to prawda co mówią Trumpf, Mazak, Amada, Mitsubishi czy Bystronic, że idzie go dużo więcej do wydmuchania przepalonego materiału? Zgodnie twierdzą, że już przy 6 mm idzie go 2 razy tyle, a przy grubościach ponad 10 mm to kosmos. Głównie chodzi o nierdzewkę ale pytam i o czarną. Tniemy głównie nierdzewkę ale dobrze wiedzieć jak z tym jest. Co handlowiec to mówi inaczej. Ci z górnej półki mówią podobnie ale już Prima, LVD czy Techinwest ze swoim Tigerem

P.S.
Eagle do budowy stosuje polimerobeton -tak twierdzą i twierdzą, że tłumi drgania 100 krotnie szybciej niż stal konstrukcyjna. Wyczytałem na necie, że tak jest ale pytanie jest takie - czemu w takim razie światowi producenci nie poszli tą drogą? Dlaczego do krawędziówek czy pras hydraulicznych, czy mechanicznych nie używa się tej substancji? Dlaczego samochody nie są z polimerobetonu skoro to taki przełom:). Może ktoś ma dokładniejsze informacje, proszę o wyjaśnienie.
Panie Kimla, ile wyprodukował Pan laserów fiber do tej pory jeżeli to nie tajemnica? Wiedzę Pan ma, spotkałem Pana kilka ploterów do plastiku - i opinia była dobra jak pytałem. Może w przyszłości przy okazji kolejnego lasera pomyślimy o Pana firmie. Najpierw jednak fajnie by było usłyszeć od użytkowników, że Pana lasery są ok. Jak będzie podobnie jak z ploterami to ok. Fajnie, że polskie firmy coś próbują zmieniać na rynku i życzę im sukcesów ale po naszej firmie wiem, że nie jest to łatwa droga. Najważniejsze aby być rzetelnym bo opowieściami i czarami marki się nie zbuduję.