Znaleziono 5 wyników

autor: dziedzicd12
14 lip 2012, 22:35
Forum: Obróbka metali
Temat: Gwintowanie rur - problem z olejem
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 6802

Każdy szuka oszczędności i próbuje znaleźć remedium jak najlepsze i względnie tanie. Forum ma za zadanie pomagać ludziom szukającym rozwiązań, a nie być polem do wzajemnego "hejtowania". "fjk" chyba zapomniałeś, że po to ludzie tu zaglądają, żeby podejrzeć własne "tańsze" rozwiązania dla wielu problemów. Inaczej wszyscy kupowaliby najdroższe maszyny CNC, zatrudniali specjalistów z branży, dzwonili do serwisów jeśli się coś zepsuje i nie zadawali pytań na forum.
Dzięki, wiedziałem, że mogę liczyć na Waszą pomoc :cool:
autor: dziedzicd12
14 lip 2012, 21:57
Forum: Obróbka metali
Temat: Gwintowanie rur - problem z olejem
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 6802

pukury pisze:witam.
dobry ( oczywiście nie chodzi o smak ) jest również krowi łój .
pozdrawiam.
Dzięki Panowie, tyle, że ta gwintownica elektryczna REMS ma podawanie chłodziwa za pomocą pompy, więc tak czy siak musi to być olej.
autor: dziedzicd12
14 lip 2012, 11:39
Forum: Obróbka metali
Temat: Gwintowanie rur - problem z olejem
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 6802

yacht pisze:
dziedzicd12 pisze:Szukam jakiś zamienników z rafinerii
:?: Z rafinerii na tym forum? :roll:
" Gwintowanie rur - problem z olejem" czy z ceną oleju???
Spokojnie, nie ma się co denerwować. Powiedziałem, że mam problem z olejem i podałem nazwy, a dostałem od Ciebie zwrotną wiadomość z adresem strony i olejem REMS, którego używam do tej pory. Dzięki za pomoc :razz: Po za tym pod stwierdzeniem "problem z olejem" może się znajdować "problem z ceną oleju" jako jedna ze składowych problematycznych. Mimo wszystko liczę na to, że ktoś mi pomoże
autor: dziedzicd12
14 lip 2012, 10:57
Forum: Obróbka metali
Temat: Gwintowanie rur - problem z olejem
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 6802

yacht pisze:http://alnar.pl/rems-spezial-olej-do-gw ... -6224.html
wcale nie taki drogi (cena do negocjacji!), jak na tą jakość, wartość gwintownicy i narzynek :mrgreen:
Wychodzi 44 zł/litr a to nie jest w cale atrakcyjna cena. Przy takiej stawce cena wykonania gwintu wzrasta prawie 6 krotnie. Próbowałem z olejem VIRAX'A, kosztował coś 20 zł/litr i to też nie jest zbyt dobry interes. Szukam jakiś zamienników z rafinerii, które będą równie dobre, a na pewno w mniejszych cenach.
autor: dziedzicd12
14 lip 2012, 00:09
Forum: Obróbka metali
Temat: Gwintowanie rur - problem z olejem
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 6802

Gwintowanie rur - problem z olejem

Witam,
Jestem nowy i potrzebuje Waszej pomocy. Od kilku miesięcy posiadam gwintownice elektryczną stacjonarną "Rems Magnum 4010 L-T". Wykonuje dość duże ilości gwintów i sprzęt się sprawdza, fajnie gwintuje rury stalowe oraz ocynk, ale tylko na oryginalnym oleju REMS lub VIRAX. Cena takiego oleju za 5L jest kosmiczna dlatego liczę na Waszą pomoc i informacje jakiego zamiennika mogę użyć, tak aby zminimalizować koszty. Polecano mi FREZOL HC 800, FREZOL EPX, ale nic z tego, bo wypróbowałem i zrywają gwint.
Z góry dziękuję za pomoc, będę bardzo wdzięczny.

Wróć do „Gwintowanie rur - problem z olejem”