Znaleziono 4 wyniki

autor: qqaz
19 lis 2021, 08:50
Forum: Obróbka metali
Temat: Grubość detalu po obróbce
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 3054

Re: Grubość detalu po obróbce

Nie wiadomo co robi, to produkcja seryjna i może w tym zabiegu ma uzyskać jedną gładką powierzchnie. Nie wiem, ale zawsze zaczyna się od pierwszej obróbki i dobija do surowego. Tak wymyślili.
Choć kiedyś w Konstantynowie/k .Ł. spotkałem się z inwestorem który uruchamiał (chciał uruchomić) produkcję gaźników powierzając technologię linii jakiemuś zapalonemu modelarzowi - bo ładne latawce robił.
Może to oni i kolejny pomysł?
autor: qqaz
18 lis 2021, 13:30
Forum: Obróbka metali
Temat: Grubość detalu po obróbce
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 3054

Re: Grubość detalu po obróbce

oprawcafotografii pisze:
18 lis 2021, 11:30
Ja bym chciał zobaczyć tą piłę co tnie "do setki" ;)
cięte aluminium z pręta uchwyconego na czystym rolotoku, frez tarczowy, obroty 3000/min, pełna kąpiel, poskok z przesuwaka a nie na zderzak i masz powtarzalność do 0,05mm. Skosy jak ustawisz takie będą.
Typówka, żaden wyczyn na automacie.

Dodane 2 minuty 22 sekundy:
I gładko wychodzi, jak stolarzom gdy na krajzegę założą piłę gładkotnącą ( obustronnie dośrodkowa bez szranku). Wtedy papier ścierny pogarsza powierzchnię.
autor: qqaz
17 lis 2021, 20:44
Forum: Obróbka metali
Temat: Grubość detalu po obróbce
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 3054

Re: Grubość detalu po obróbce

VenoM91 pisze:
17 lis 2021, 17:46
Detal jest produkowany w dużych ilościach i nie ma możliwości zmiany tego, bo takie jest zapotrzebowanie i tego nie obejdziemy.
....
Może ktoś na forum stosował coś takiego i po prostu mógł by coś poradzić.
Mogę poradzić.
1) Makro napiszesz sam czy oczekujesz gotowca?
Zakładając ze sam proponuję takie coś:
Sonda sprawdza wysokość detalu, ustawia Z=0 a program zabiela detal na z-0,05. I wszystkie są zabielone bez względu jak dobite (jak piszesz masz dobrą powtarzalność długości po cięciu która trzyma tolerancję detalu).
Bo do tego samego sprowadza się to co opisałeś ale bez dywagacji o komparacji okienkowej bazy obróbczej

Zakładając ze gotowiec to spodziewana odpowiedź będzie jak wyżej albo "zrób sobie sam"

2) możesz bliżej opisać ten uchwyt do mocowania? Jak łapie, o co oparte są boki klocka, rząd klocków czy kilka rzędów na raz?
Bo tu jest przyczyna a nie w braku makra.
Nie jesteście jedynymi którzy tłuką drobnicę w seriach na przyrządach. I wtedy wady to raczej od stępionej krawędzi narzędzia więc nie jest gładkie a nie że wymiar ucieka. I nawet brak gratowania po cięciu jest uwzględniony w kształcie szczęk i podpory detalu. Bo po co to robić skoro i tak krawędź po frezowaniu spada wraz z gratem.
autor: qqaz
12 lis 2021, 16:21
Forum: Obróbka metali
Temat: Grubość detalu po obróbce
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 3054

Re: Grubość detalu po obróbce

VenoM91 pisze:
05 lis 2021, 15:55
Mocowanie detalu jest we wkładce i docisk od boku systemem Schunk.
Można znaleźć jeszcze kilka innych systemów o poważnych nazwach ale wszystkie mają tą samą właściwość - trzeba je poprawnie stosować. Bardzo możliwa jest sytuacja gdzie ta paleta z perfekcyjnie drogim systemem zacisku łapie pakiet 40 kostek i ściska je z jednego boku powodując ze kostki środkowe się podnoszą. I żaden operator nie dobije w kontrolowany sposób kostek które otoczone są innymi , równie swobodnymi podczas zaciskania. A niech jeszcze taki pakiet ma tendencję podnoszenia środka podczas zaciskania!!! To sobie mogą pukać dowolnymi młotkami.
Oczywiście autor może mieć przekładki stabilizujące pomiędzy kostkami ale jakoś mi się nie wydaje (tym bardziej że stosowanie takich jest karkołomne i tylko w wyjątkowych sytuacjach ma jakikolwiek sens No i cena przyrządu!!).
Jakiś "technolog" wymyślił że skoro system to już od razu wiele rzędów na raz i bez kompensacji wymiarowej na gabarycie.
Ale też możliwe ze autor nie opisał stanu rzeczy dokładnie i nic z tego nie musi być prawdą.

Wróć do „Grubość detalu po obróbce”