Znaleziono 3 wyniki

autor: panzmiasta
22 kwie 2014, 10:21
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Podłaczenie falownika 3f do silnika
Odpowiedzi: 46
Odsłony: 12127

no bardzo fajnie , tu jest 3kw o tych samych obrotach co nówka chinol :
http://allegro.pl/silnik-3-kw-1430-obr- ... 13670.html -czyżby obudowa tyle ważyła ?

Ale i tak do tokarek z falownikiem polecam coś na 1000 obr - sprawdza się przy większych średnicach ... kolega miał w swojej coś jak pisał 6kw , zmniejszenie mocy o połowę odbije się w jakiś sposób na którymś z parametrów toczenia .
autor: panzmiasta
22 kwie 2014, 09:35
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Podłaczenie falownika 3f do silnika
Odpowiedzi: 46
Odsłony: 12127

Trzasu jesteś szybszy od węgla , nie zdążyłem odpowiedzieć :mrgreen:
... , no myślę sobie nie jestem 15 lat w zawodzie a silniki potaniały masakrycznie ... obydwa linki tak śmierdzą czajną że aż mi kasztany z za monitora pospadały . Tak jak koledze pisałem na pw , warto poszukać silnika do 1000 obr - falownik kręci obrotami w obydwie strony od nominału , proponuję coś takiego http://allegro.pl/silnik-elektryczny-ko ... 19187.html [nie musi być kołnierzowy ;] pamiętaj że na "trójkącie " ma mieć 220 lub jak obecnie 230v , jak będą uzwojenia na 400V nie uzyskasz mocy nominalnej silnika , Andrzej 40 wyliczy Ci dokładnie ile nie uzyskasz :mrgreen:


PS : zastanawiające że mój 1,1kw 940obr waży tyle ile ten chinol 3 kilowatowy , co może uzwojenia ma plastikowe !? :lol:
autor: panzmiasta
16 kwie 2014, 09:59
Forum: Toczenie / Tokarki Konwencjonalne
Temat: Podłaczenie falownika 3f do silnika
Odpowiedzi: 46
Odsłony: 12127

gregor1975 pisze: Lepiej zacząć od pomiaru rezystancji izolacji silnika (międzyzwojowe i do masy). Też trzeba jednak mieć czym i umieć

A próba podłączenia falownika, którego wartość przekracza trzykrotnie wartość nowego silnika do starego silnika bez tabliczki znamionowej, [/i].

Z pierwszą częścią się zgadzam , kalkulatory po 10zł z marketów mogą się nadawać co najwyżej do pomiarów napięć alternatora i to też napędzanego silnikiem disla , bo cewki i moduły potrafią strasznie zakłócać wartość pomiaru .... a z drugą częścią wypowiedzi to się zgodzić nie można , falownik może być i 10 razy mocniejszy od silnika , wsio ryba , mozna w ustawieniach kliknąć na max prąd i silnik się nam nie będzie przeciążał , falownik u mnie kiedyś z pół roku chodził z silnikiem połączonym w gwiazdę i nic nie wybuchło :grin: [ błąd rutyny , nie sprawdziłem połączenia "nowego " silnika ] można też "trójkątny" silnik 380 zasilać falownikiem 230 - wpisuje się w ustawieniach że napicie sieci to 260V , zasila się go napięciem 1f 260v i cały zestaw działa poprawnie , silnik nie da 100% mocy ale z braku laku ... :shock: .
Co jeden kolega trafnie wskazał falownik ciężko zepsuć , po większości są to uszkodzenia mechaniczne lub elektronika umiera ze starości ... ale w instrukcję to też nie należy wierzyć do końca, jak będzie tam napisane że jedną rękę trzeba będzie trzymać w nocniku podczas hamowania silnikiem to ja się do tego raczej stosować nie będę :lol:

Wróć do „Podłaczenie falownika 3f do silnika”