Znaleziono 2 wyniki

autor: Asza PL
22 lis 2007, 20:45
Forum: INNE MASZYNY i URZĄDZENIA
Temat: EMCO CNC
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3958

A kolega ma problem z angielskim? ,bo z tego co rozumiem czytając tę stronkę to oni oczywiście odpłatnie proponują modernizację tych maszynek.
Na poprzedniej stronie (producenta maszynki) jest link do firmy która sprzedaje nowe oprogramowanie do tych urządzeń. http://www.welsoft.co.uk/
Z tego co wyczytałem to oprogramowanie było na DOS-ie i maszynka uznawała tylko podstawowe G-kody , chyba są na przedniej części panelu wypisane . Chcąc coś więcej się dowiedzieć trzeba by znaleźć numer seryjny maszynki (producenta) i napisać może przyślą jakąś dokumentację. Dobrze byłoby też dać to obejrzeć jakiemuś dobremu elektronikowi , zajrzeć do środka , porobić zdjęcia, spisać wszystkie opisy . Jeśli w środku są sprawne sterowniki silników i są sterowane sygnałami STEP , DIR , ENABLE , to można by to przy niewielkim nakładzie kosztów podłączyć do komputera i sterować z MACHA lub TURBOCNC.
Poza tym trzeba przeszukać internet pod kątem tej maszynki bo myślę że się coś znajdzie.
Zawsze używaj GOOGLE :lol:
http://www.google.pl/search?hl=pl&clien ... Szukaj&lr=
autor: Asza PL
21 lis 2007, 16:03
Forum: INNE MASZYNY i URZĄDZENIA
Temat: EMCO CNC
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3958

Poczytaj sobie może coś znajdziesz.
http://www.emco.co.uk/home&hobby.htm

Wróć do „EMCO CNC”