Znaleziono 5 wyników

autor: Endrio
09 lut 2007, 21:13
Forum: Inne obrabiarki przemysłowe
Temat: zakup frezarki cnc
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 13628

Problem nie polega na braku serwisantów tylko złej organizacji serwisu. Ostatnio jedna z maszyn DMG stała u mnie ponad tydzień z powodu złamania rygla. Awaria banalna - naprawa powinna trwac 15 min + 1 godzina na dojazd z Pleszewa do Poznania.
Z powodu bałaganu w tej firmie po 4 dniach dostałem przesyłkę kurierską z niemiec ale oczywiście bez rygla bo sie jakaś pani Cipciszewska pomyliła. Szkoda słów na ten serwis.
autor: Endrio
29 sty 2007, 18:40
Forum: Inne obrabiarki przemysłowe
Temat: zakup frezarki cnc
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 13628

Witam
Największy problem z DMG jest taki że ja wiem co jest popsute dzwonie do nich wysyłam e-meila i po tygodniu przyjezdza serwisant, oglada maszyne i mówi że rzeczywiście coś jest popsute. Po 2 tygodniach albo dłuzej przyjezdza z częsciami i naprawiają. Jak były problemy z PLC to czekałem za naprawą ponad miesiąc.

Mam u siebie także obrabiarki innych niemieckich firmy np GROB. 2 razy drozsze niż DMG ale po pierwsze się nie psują a po drugie jak sie coś popsuje to serwisant z niemiec pojawia się w ciagu 48 godzin z częsciami a czasami szybciej. Jak odjezdza to maszyna jest sprawna.
Z DMG jest tez taki problem że dokumentacja maszyny jest kiepska. Chetnie bym kupił części zamienne do magazynu ale nie mogę bo połowy rzeczy nie ma w dokumentacji. Nawet rodzaj wrzeciona miałem w dokumentacji inny niż ten w obrabiarce. Jednym słowem DMG odradzam wszystkim. Poza ładnym wygladem te maszyny nie mają zalet.
autor: Endrio
28 sty 2007, 21:16
Forum: Inne obrabiarki przemysłowe
Temat: zakup frezarki cnc
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 13628

Witam
Nauczony przykrym doświadczeniem DMG, podpowiadam koledze co należy sprawdzic kupujac maszynę. DMG już więcej nie kupię właśnie ze wzgledu na polski bardzo kiepski serwis. Chociaż raz po telefonie do prezesa tej firmy serwis był w Poznaniu po 1 godzinie.
autor: Endrio
28 sty 2007, 14:37
Forum: Inne obrabiarki przemysłowe
Temat: zakup frezarki cnc
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 13628

Witam
Takiej obrabiarki akurat nie mam. Mam u siebie Deckel Maho z gwarancją na 24 miesiaca na maszynę i na wrzeciono. jak ją kupowałem to w grę wchodził jeszcze niemiecki HEKERT i też gwarancja była 24 miesiace na wszystko. Jak przycisniesz mikrona to moze też uda Ci się dostac 24 miesiace.
autor: Endrio
26 sty 2007, 20:50
Forum: Inne obrabiarki przemysłowe
Temat: zakup frezarki cnc
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 13628

Witam
Mikron Vcp-800 z wrzecionem HSK 63 30KW.
Ta jest najlepsza. ma duzy stół. Duze przejazdy w x.
Niech dadzą ci jeszcze gwarancje na dwa lata na maszyne i wrzeciono i niech na papierze potwierdzą czas przyjazdu serwisu po wezwaniu np 48 godzin. Najlepiej zawczasu niech dadzą ci numer telefonu do serwisu i zadzwoń na ten nr np w sobote o 13. albo w narmaly dziń np o 21. Jak nikt nie odbierze to jest to podejrzane ale przynajmniej jakis argument aby cene zbic.

Wróć do „zakup frezarki cnc”