Znaleziono 3 wyniki

autor: kococchi
12 lis 2013, 11:32
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Badanie szczelnosci spoiny
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2785

Ponownie dziękuje za zainteresowanie tematem!

Medium sprawdzającym musi być powietrze - woda nie wchodzi w gre- pozostałe elementy których nie widać są wrażliwe na jej działanie. Między innymi dlatego zrezygnowałem z wody.
Założenie szczelnosci , poniżej 3ml/min- tak okresla to klient.

Jesli chodzi o szczelność układu to część z lewej strony bedzię wykonana przez producenta detektora, mi pozostaje czesc prawa- czyli zastosowanie tej płytki z uszczelnieniem . Najlepszym rozwiazaniem były by jakies gotowe elementy dociskowe - cos jak przyssawki itp . Nie mogę czegos takiego znalezc stąd zastosowanie takiej płytki i gumowej uszczelki.
autor: kococchi
11 lis 2013, 19:26
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Badanie szczelnosci spoiny
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2785

Dzieki za odpowiedz.
Nakretka/korek (stalowy )to cały ten badany element - typowa nakretka np w instalacji CO/woda itp wewnetrz którego wspawany bedzie drut. Dodam że nie ma możliwosc badania od wewnątrz tego korka - znajdują sie tam inne elementy które mocno ograniczają taką możliwosc . Pozłostaje jedynie sprawdzic szczelnosc własnie od strony czoła i wyłącznie gazem -powietrze/hel ( narazie powietrze ). Gdyby byla mozliwosc ''podejscia ''od wewnątrz zupełnie inaczje by to wyglądało. Pytanie jest takie czy wystarczy taka płytka z oringiem z wewnętrzym doprowadzeniem ciśnienia czy np zastosowac bardzo szeroką uszczelkę z otworem wewnątrz - wiekszym od badanej spoiny tak aby powierzchni docisku czoła nakretki była jak najwieksza. Komora z powietrzem znajdowałaby się taka jakby poza płytką .Płytka stanowi jedynie oparcie i uszczelnienie pod nakretkę.
Niestety takie są wytyczne tego projektu i nie moge w nie bedzo ingerowac.

*Wstepnie bedzie to wyglądało tak jak na zdjęciu. Pozostaje kwestia własnie odpowiedniego uszczelnienia , czy wystarczy oring czy tak jak tutaj cała gumowa/silikonowa podkładka

itp.Obrazek
autor: kococchi
10 lis 2013, 17:29
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Badanie szczelnosci spoiny
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2785

Badanie szczelnosci spoiny

*Jeżeli to nie ten dział , przepraszam , prosze o przeniesienie w odpowiednie miejsce .

Witam,
Szukam najlepszego/najtanszego rozwiazania problemu badania szczelnosci spoiny. Wg wytycznych cisnienie robocze wynosi 4bar . Pomiar/zapis/kontrola bedzie wykonywac urzadzenie zwane detektorem szczelnosc . Pozostaje budowa stanowiska pomiarowego.
Kontroli podlega spoina wykonanq na czole nakrętki ( przez nakretkę przechodzi drut który jest przyspawany )

Wstepnie będzie to wygladac jak na zamieszczonym podglądowym zdjeciu. Pytanie do Was jaki rodzaj uszczelnienia wykorzystac ? Zwykły oring wystarczy ? Jak duza musi byc siła docisku aby układ był szczelny - docisk byłby pneumatyczny zgodnie z zaznaczoną srzałką ? Srednica spoiny ktora powstaje przy spawaniu to max 20mm całeje nakretki od 27 do 35 .Moze ktos ma inne pomysły na zbadanie szczelnosci tego połaczenia ? Koniecznie musi byc badanie powietrzem - woda odpada .

Obrazek

Wróć do „Badanie szczelnosci spoiny”