Znaleziono 2 wyniki

autor: grg12
17 paź 2009, 11:41
Forum: Elektronika CNC
Temat: Optoizolacja LPT... Proszę o Komentarze
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 5874

Ja użyłem LTV827 (prawdopodobnie to samo co PC827). Tyle że dałem je również na linie STEP - na wyjsciu nie pojwiało się praktycznie nic. Mogłem "stepować" tylko przy pomocy DIR wymuszając w programie zmianę kierunku (chciałem się upewnić że układ wogóle działa). W tej chwili trawię płytke pod HCPL2630 (linie wyjściowe), LTV827 (zostało mi parę sztuk) dałem tylko na linie wejściowe - pod krańcówki. Twój układ prawdopodobnie będzie działać - tylko może gubić kroki przy zmianie kierunku, jeśli już go zbudowałeś - spróbuj zainstalować demo MACH3 i pobawić się ustawieniami. W menu konfiguracyjnym jest opcja opsana "Sherline 1/2 Pulse mode" - niby przeznaczona dla produktów Sherline ale pi razy oko wygląda jakby słuzyła do opóźniania impulsu STEP względem DIR.
Pozdrawiam
Grzesiek
autor: grg12
17 paź 2009, 00:29
Forum: Elektronika CNC
Temat: Optoizolacja LPT... Proszę o Komentarze
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 5874

Jedno pytanie - co to jest "OPTOISO4X"? Na liniach "STEP" masz wprawdzie szybkie transoptory ale jeśli zoszczędziłeś na "DIR" może się okazać że gubisz krok przy każdej zmianie kierunku. W instrukcji do mach3 wspominają o parametrach modyfikujących timingi tak aby wolne izolatory mogły nadążyć - niestety zakres regulacji nie jest zbyt duży (do mojego pierwszego izolatora okazał się niewystarczający - własnie robię nowy...).
W przypadku MACH3 impulsy "STEP" mają coś około 5us (z możliwością wydłużenia do 20us), "DIR" są niby wolnozmienne - ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji z jakim wyprzedzeniam są ustawiane.
Pozdrawiam
GRG

Wróć do „Optoizolacja LPT... Proszę o Komentarze”