Znaleziono 3 wyniki

autor: Marky
18 lis 2004, 18:15
Forum: Elektronika CNC
Temat: Sterownik na TEA3718
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3498

Ten sterownik jest przeznaczony ciągłego obracania silniczkiem z możliwością zmiany kierunku i szybkości. Kcam steruje silnikiem trzema sygnałami: x-dir, x-step, x-enable. Z tego co widziałem w konfiguracji, można enable zignorować (wtedy dajesz przełacznik S2 w pozycji cały czas załączony). Sygnały step i dir możesz podłączyć tak jak masz na rysunku. Sądzę że to może działać. W Kcam x-step należy ustawić tak, aby aktywny był niski sygnał. Nie wpadłem na to że w semiconductors - a zazwyczaj tam kupuję ;-) . Powodzenia.

Aha, jeśli nie zadziała - właśnie projektuję malutki układ pod procesor (może 89S51) który będzie sterował od razu 6-cioma układami TEA3718. Jak zrobię i zadziała to opublikuję i kod i schemat.
autor: Marky
15 lis 2004, 21:20
Forum: Elektronika CNC
Temat: Sterownik na TEA3718
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3498

Wejścia IN0 i IN1 w tym przypadku mają bardzo proste znaczenie - gdy oba mają poziom niski, to silnik jest sterowany z pełnym prądem na uzwojenie. Gdy oba mają poziom wysoki, wtedy przez uzwojenia silnika nie płynie prąd. W związku z tym możesz podać sygnał ENABLE (aktywny gdy poziom niski) zamiast przełącznika (jeśli sterujesz bezpośrednio z bramki TTL to możesz zrezygnować z opornika R7). Gdy w twoim układzie ENABLE ma aktywny poziom wysoki, dodaj inverter. Aha, ten układ działa tylko jako sterowanie ciągłe pracą silnika. Czy to ci wystarczy ?? Mam też pytanie - gdzie te układy można kupić w tej cenie ???

W sekcji download umieściłem aplikację tego układu. Tu link:

http://www.cnc.elektroda.net/viewtopic.php?t=326
autor: Marky
15 lis 2004, 17:12
Forum: Elektronika CNC
Temat: Sterownik na TEA3718
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3498

Cześć,

Właśnie przymierzam się do stworzenia opartego na procesorze translatora z sygnałów STEP i DIR dla tych sterowników na sterowanie właśnie układami TEA3718. Opisz dokładniej co chcesz uzyskać. Ja mam zamiar wykorzystac do sterowania 3 osi gotową płytkę z dużego lexmarka - ma 4 układy TEA 3718 (do dwóch silników) i jeden układ L6219 (steruje się jak 2 niezależne TEA ale za to ma połowę mniejszy prąd wyjściowy). Mam więc prawie gotowy układ, ale sterowanie muszę chyba dać własne (nie wiem co za scalak orginalnie tymi układami steruje).

Wróć do „Sterownik na TEA3718”