Znaleziono 1 wynik

autor: niedal
11 gru 2015, 13:30
Forum: Obróbka plastyczna
Temat: Prasa 100T wlasnej konstrukcji
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 4837

blasterpl pisze:Mam pytanie co do rozdzielacza , chce zastosować rozdzielacz mechaniczny (taki na dźwignie, dźwignia w przód to siłownik się wysuwa a dźwignia w tył to wraca , czyli 3 pozycyjny z samoczynnym powrotem dzwigni do pozycji środkowej). Czy są takie rozdzielacze w których oprócz zmiany kierunku przepływu oleju można tez poprzez mocniejsze/słabsze wciśniecie dźwigni regulować ilość przepływającego oleju :?: .Kiedyś miałem okazje pracować na Turze (taka łyżka dołożona z przodu ciągnika rolniczego) i pamiętam ze tam te rozdzielacze to pracowały zupełnie 0/1 pełne otwarcie/pełne zamkniecie.

Dzis przywiozlem siłownik , jest GIGANTYCZNY (wazy 500kg) , pracował we wtryskarce.Dwa mniejsze króćce to wiadomo ale do czego jest ten duży ø 50mm na końcu siłownika :?:







Rozdzielacz mechaniczny ma możliwość stopniowego sterowania przepływem oleju, ponieważ jeżeli dzwignię popchniesz o połowę skoku roboczego, to otworzysz tylko częściowo przepływ na obwód którym sterujesz. Dodatkowo, gdyby to nie było wystarczające, możesz w obwód założyć regulowany zawór dławiący.

Co dso siłownika, to ten duży króciec to główne wejście zasilające siłownik. Kolejne obok to też zasilanie, najprawdopodobniej do drugiego układu a jeszcze kolejne to zasilanie do cofnięcia tłoka.

Dwa wejścia na wysuw tłoka są dlatego, że zasilany był najprawdopodobniej dwuobwodową pompą: pierwszą o niskim ciśnieniu i dużej wydajności przepływu na skok jałowy (duże przyłącze) a przy końcu cyklu, gdzie wymagany jest duży nacisk, pompowało olej mniejszym króćcem z małej pompy o niskiej wydajności a dużym ciśnieniu roboczym.

Wróć do „Prasa 100T wlasnej konstrukcji”