voxac50 pisze:Kolego niedal jak miałeś zasilanie komputera i maszyny pod inną faze niż plazma skoro ten sherman jest 3-fazowy, chyba że sie mylę. Czyli kolego masz dodatkowy przekaźnik z optoizolacją w plazmie?? A jak ręcznie przyciskiem zapalałeś łuk to też osie jeździły??
Masz rację, pomyliło mi się z migomatem Einhella który działa na 2 fazach.
W linku poniżej masz galerię zdjęć z mojej maszyny łącznie z przekaźnikiem.
https://plus.google.com/photos/10631091 ... v_Yhsj5hQE
Znaleziono 2 wyniki
Wróć do „Sherman cutter 110- problem z zakłóceniami”
- 14 wrz 2015, 17:43
- Forum: Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa
- Temat: Sherman cutter 110- problem z zakłóceniami
- Odpowiedzi: 95
- Odsłony: 8939
- 13 wrz 2015, 14:12
- Forum: Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa
- Temat: Sherman cutter 110- problem z zakłóceniami
- Odpowiedzi: 95
- Odsłony: 8939
Ja miałem na początku podobne problemy z podłączeniem Shermana 70a.RobiszToŹle pisze:Wtedy maszyna jedzie gdzie chcevoxac50 pisze:sam łuk pilotujący, wtedy widać jak osie się zachowują.![]()
Poradźcie jak lepiej zrobić? Ekrany podłączyć do maszyny i całą maszynę uziemić czy osobno maszynę a osobno ekrany i szafkę? Jako uziemienie lepiej wbić w ziemię rurki miedziane czy może być pręt stalowy? Stół nie jest połączony z maszyną/
Nie mam u siebie krańcówek, męczyłem się bez THC, sterowanie mam z Mach3.
Moja maszyna miała zamontowany ręczny palnik, przewód od palnika miałem podwieszony nad maszyną na sznurku a plazma stała sobie ok 1 m od maszyny. U mnie przewód do palnika nie ma eurozłącza tylko sterowanie jest oddzielnie na wtyczkę jak od gruchy z CB.
Maszyny nie mam dodatkowo uziemionej, plazma jest podpięta pod inne fazy niż faza zasilająca komputer i maszynę. Komputer nie jest zasilany przez listwę.
Sterowanie kiedy ma załączyć luk jest podpięte pod M5 bo tylko tak chciało działać, przekaźnik na płycie SSK steruje dodatkowym przekaźnikiem NC, który programowo wysterowany jest na otwarty po podaniu zasilania. Wersja z przekaźnikiem NO i sterowaniem do NC po podaniu napięcia nie działała prawidłowo. Sterowanie bez dodatkowego przekaźnika zewnętrznego też nie działało prawidłowo.
Nie działało także wtedy, kiedy przewody sterujące z płyty SSK "wpięte" były w przewody od mikrostyku zlokalizowanego na uchwycie. Dopiero całkowite odpięcie wtyku sterującego, dokupienie nowej wtyczki i wpięcie w Shermana pozwoliły na normalną pracę.
Równocześnie z wypalaniem na CNC obok pracował migomat i duża spawarka transformatorowa i żadnych problemów nie było podczas pracy.