Znaleziono 6 wyników

autor: bogdan16300
11 lis 2016, 16:55
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Wybór TIGa -
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 6105

hugh_h,
Ja szukałem do amatorskiej działalności (nie zarabiam, hobby) kupiłem tiga markowego. Tig myślę, że to metoda do jednostkowych spawów (chyba że automat). Bardziej wydaną metodą jest spawanie migomatem. Jeżeli produkcja to migomat z synergią spawanie aluminium , nierdzewki, stali czarnej. To są opinie specjalistów. Z takimi opiniami się spotkałem. Podpowiem tylko po wyspawaniu jednej dużej butli argonu, że najłatwiej spawać tigiem poprzez sterowanie pedałem. Do 4k trudno chyba kupić coś sensownego, zwłaszcza jednofazowego. Może lepiej 3f. To co piszę to w części opinie innych osób też z forum, może potwierdzą lub sprostują moje uwagi. Dużo czasu szukałem bo mi się nie śpieszyło (mogłem kupić odrazu lub poczekać pół roku i kupić markowy) więc czytałem i rozmawiałem. Kupić g.. to potem trzeba z tym żyć bo odsprzedać trudno a na drugi żal kasy.

[ Dodano: 2016-11-11, 19:36 ]
+I jeszcze jedna rzecz to maska. Kupiłem parę lat temu maskę samo ściemniająca za około 300pln. Jestem z niej bardzo zadowolony jak spawam migomatem. Jak kupiłem tiga okazało sie że nic nie widzę. Jestem w zaawansowanym wieku, nosze okulary a przy tigu jak nie widzisz to nie spawasz. Maska speedglassa to cena jak chiński tig :smile:
Kupiłem przyłbicę na szkła wymienne i tu jest przydatność pedała, zaczynam prądem 5A zaczynam widzieć i plazmę kieruję w miejsce spawu. Mam sterowanie prądem w uchwycie + różne programy ale prosty dwutakt i pedał to jest to. No i do nierdzewki puls do blaszek.

To sa uwagi, które należy uwzględnić przy kalkulacji kosztów zakupu TIGa
autor: bogdan16300
20 cze 2016, 21:09
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Wybór TIGa -
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 6105

Elektrodę mam zieloną. Jak spawam sam materiał nawet brudny, zrobię jeziorko i przesuwam po materiale uzyskuję czystą błyszczącą ścieżkę aluminium, czystszą niż powierzchnia blaszki. Więc wydaje się że czyści prawidłowo. Jak spawam samym materiałem tj bez podawania drutu to spaw wychodzi dobry. Gorzej jak podam drut to mam brud i utlenioną grudę aluminium. Pojutrze będę miał inny drut być może tu jest przyczyna.

A jak najlepiej połączyć dwa brzegi czy jest jakaś technika, szukałem na youtube ale nie widać jak inni to robią.

[ Dodano: 2016-06-20, 22:06 ]
Jaki przebieg jest najkorzystniejszy: sinusoida, trójkątny czy prostokątny do spawania aluminium?
Jakie zastosowanie mają wymienione wyżej kształty przebiegów AC tj. kiedy jaki stosować?
autor: bogdan16300
20 cze 2016, 14:18
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Wybór TIGa -
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 6105

Witam wszystkich. Wracam do tematu pod hasłem TIG. Mam problemy z rozpoczęciem spawania aluminium tj, połączenia dwóch brzegów ze sobą. Materiał czyszczę do połysku, ładnie się topi i w wyniku napięcia powierzchniowego krawedzie się zaokrąglają i odpływaja od siebie. Wprowadzam dodatkowy materiał (kupiłem drut ALMG5) jednak w tym momencie powstaje z drutu brudna kulka. Co może być przyczyną.

Uczę się na kawałkach blachy 4mm z której spawane są zbiorniki do łodzi, więc materiał jest spawalny.

Nie wiem czy mam czysty argon.
Czy to złej jakości drut.
Czy też popełniam błąd.
autor: bogdan16300
11 kwie 2016, 09:27
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Wybór TIGa -
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 6105

jarbia, Raczej nie kupię. Nie jestem spawaczem ale od czasu do czasu coś tam spawam dla siebie. Spawałem kiedyś chińskim migomatem pożyczonym od znajomego, takim nowoczesnym. Kupiłem sobie esaba używanego na transformatorze i wiem teraz co to jest przyjemność spawania. Może to dziwactwo i nieuzasadnione uprzedzenia jednak wolę stary firmowy.
autor: bogdan16300
10 kwie 2016, 12:56
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Wybór TIGa -
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 6105

matus_3, Dziękuję za odpowiedź długo nikt się nie zabrał głosu w temacie. Czytałem różne opinia o chińczykach i raczej jestem zdecydowany na markowy, używany. Raczej myślałem o stacjonarnym trzy fazowym, bo to nie do zarobkowania, a do majsterkowania. Ostatnio potrzebowałem pospawać drobne elementy oraz aluminium, więc zrodziła się potrzeba zakupu tiga. Nie spawałem nigdy tą metodą więc potrzebuję urządzenia które naprawi moje błędy. Taki Fronius byłby pewnie dobry jednak poza moim zasięgiem, zwłaszcza że nie zamierzam zarobkować.
InzSpawalnik, Dziękuję za zestawienie pomoże mi to podjąć decyzję o wielkości urządzenia

Jeszcze jest Miller, jednak też drogi

http://allegro.pl/tig-miller-syncrowave ... 60427.html

Jest dużo migatroniców na rynku, czy to są dobre urządzenia?
autor: bogdan16300
10 mar 2016, 09:29
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Wybór TIGa -
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 6105

Wybór TIGa -

Witam wszystkich, którzy zajrzeli na mój post.
Zamierzam kupić TIGa DC/AC do przydomowego warsztatu, chciałbym aby to była maszyna niezawodna i której konstrukcja pozwala uzyskać przyzwoity efekt spawania dla niedoświadczonego amatora. W związku z tym prosiłbym o opinie użytkowników spawarek
takich jak na podanych linkach z allegro:

http://allegro.pl/spawarka-tig-ac-dc-li ... 19686.html

http://allegro.pl/tig-esab-l-tech-ac-dc ... 69758.html

http://allegro.pl/spawarka-tig-ac-dc-ke ... 33930.html

http://allegro.pl/tig-ac-dc-rehm-230a-i6024302459.html


Ta poniżej raczej poza moim zasięgiem ale może warto poczekać, zacisnąć pasa :razz:

http://allegro.pl/spawarka-tig-ac-dc-fr ... 25819.html

[ Dodano: 2016-03-10, 11:53 ]
Prosiłbym o sugestie co wybrać, może ktoś posiada jeden z tych modeli to prosiłbym o opinię.

[ Dodano: 2016-03-10, 20:09 ]
Przepraszam czy wybrane przeze mnie tigi są tak egzotyczne, że nikt nie może mi podpowiedzieć jakie są zalety i wady spawarek. Jaki jest stopień satysfakcji z użytkowania. Proszę bardzo o pomoc w pod jęciu decyzji.
Z góry dziękuję za wszystkie uwagi.

Wróć do „Wybór TIGa -”