kolego RoboVan
"cholerstwa " ... może trochę kultury na forum ??
DTR ... to papier a paier wszystko "przyjmnie"
Dziś oglądałem EKERTA w pracy i przyznaję rację koledze z forum chrisz1796
co do jakości tej maszyny i mało.... informacje w DTR ( ją akurat też poczytałem ) są bzdurami w stosunku do tego co ta maszyna robi , albo próbuje zrobić a wychodzi to jej fatalnie.
Moje szybkie obserwacjie :
-totalna klapa z przyśpieszeniami na łukach lub podczas zmiany osi
-czujnik pojemnościowy , nawet serwisanci ekerta nie potrafią sobie dać z nim rade. Działa wolno i nieskutecznie.( częste kolizje )
-oprogramowanie sterownika, fatalna porażka. Operatorzy muszą bardzo dużo wykonać czynności zanim maszyna ruszy ( czynności , mam na myśli wykonać operacji na sterowniku )
Najgorszy produkt SAF-a wyśmienicie sobie radził z operacjami a żeby wykonać dowolny ruch wystarczy nacisnąć dwa przyciski i maszyna rusza.
[ Dodano: 2008-04-01, 19:37 ]
Na do rzutkę koledze RoboVan …
IHT pomiar pojemnościowy ok. racja …. Ale w źródłach dużej mocy ten układ się wyłącza i przechodzi w pomiar napięcia. A to że producent go tak nazwał to trudno.
Kjelberg ma w swojej ofercie żródła między innymi takie gdzie nie ma „pilota” a start powstaje po transferze łuku elektrycznego do materiału. Jest to fatalne rozwiązanie i w takim rozwiązaniu może się dziać to co nam przedstawia kolega chrisz1796.
Dziś byłem świadkiem tego beznadziejnego rozwiązania jak mi się napięcia zmieniały na maszynie SAF-a podczas startu plazmy ECKERTA.
dość może tej filozofi. Czy ma kolega rozwiązanie tego problemu ??
Znaleziono 3 wyniki
Wróć do „Problem z czujnikiem napięciowym”
- 01 kwie 2008, 19:24
- Forum: Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa
- Temat: Problem z czujnikiem napięciowym
- Odpowiedzi: 9
- Odsłony: 4061
- 26 mar 2008, 14:55
- Forum: Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa
- Temat: Problem z czujnikiem napięciowym
- Odpowiedzi: 9
- Odsłony: 4061
no to kolega strzelił nam wykładRoboVan pisze:Kolego ja nie chcę Cię straszyć ale jeśli Ty masz IHT i pomiar napięciowy łuku to chyba jesteś magikiem... IHT to pomiar pojemnościowy, THC to pomiar napięciowy, Nie ma takiego cudu żeby jedna maszyna wpływała na drugą, chyba, że mają jakieś części wspólne, może złe uziemienie lub stoły są połączone ze sobą... Najcześciej palniki uderzają w blachę z powodu nie wczytania do pamięci maszyny ustawień dla wysokości palnika (w tabelach ) lub nie wprowadzenie do pamięci THC (IHT) nowych ustawień wysokości na początku cięcia.

jest to możliwe jak w jednym tak i w drugim wykonaniu. Przeanalizuj sobie ten problem jeszcze raz a zrozumiesz. Nie opisujemy gdzie dokładnie leży problem ale jest to mozliwe. Co prawda przy pojemnościowym rozwiązaniu mniej ale też to jest możliwe. Miałem to już na kilku stołach esab-a.
A na pomiarze łuku .... sory ale to jest standart , ten problem.
Przykład... maszyna OXYTOME 30B HPC , dwa palniki plazmowe CPM720 i jak jeden tnie to jest OK a jak dwa to się sypie dystans .
Ochrona na stole była tu problemem.
[ Dodano: 2008-03-26, 15:37 ]
prosze ... zapoznaj się z drugim prawem kirchoffa. Ono ... chyba ono coś na ten temat mówi.
Kiedyś to gryzłem ...
- 24 mar 2008, 18:37
- Forum: Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa
- Temat: Problem z czujnikiem napięciowym
- Odpowiedzi: 9
- Odsłony: 4061