Znaleziono 2 wyniki

autor: cnccad
16 kwie 2015, 21:16
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Palnik do cięcia służący do podgrzewania
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 6753

miron91 pisze:
skoczek pisze:Witam serdecznie!

Dziękuję Kolegom za informacje. Na palnikach w ogóle się nie znam, to nie moja branża.

Dysze po podpowiedzi jak ma być skonstruowana jestem w stanie z miedzi samemu wykonać. Podejrzewam że dysza musiałaby mieć dużo większą powierzchnię i i być może posiadać, że tak się wyrażę, "sitko". Albo bym dokupił dyszę o większej powierzchni i zrobił jakiś krótki "adapter". Jeżeli to możliwe to najchętniej bym od razu grzał powierzchnię o średnicy około 25-30mm.

Chcę realizować hartowanie powierzchniowe takim palnikiem. Szybko nagrzać drobny przedmiot i od razu studzić wodą. Elementy głównie osiowo-obrotowe, czyli podczas grzania byłyby obracane ze stałą prędkością, w stałej odległości od palnika.

Czy są jakieś wyraźne zalety przemawiające za korzystaniem z palnika bezinżektorowego w stosunku do smoczkowego? Jak już wspomniałem na palnikach się nie znam, ale coś kiedyś czytałem i w mojej głowie utkwiło (nie wiem czemu) że smoczkowe są "be". Może nie słusznie.

Czy może palnik smoczkowy do lutowania twardego byłby równie dobrym, albo lepszym rozwiązaniem?

Pozdrawiam serdecznie!
Jeśli masz grzać takie coś jak piszesz to ten palnik co masz na zdjęciu w pierwszym poście ci wystarczy. Możesz kupić inny palnik do grzania różnica polega na szybkości grzania i ilości gazu,tlenu zużytego,wielkości płomienia. Pamiętaj że propan+tlen czas nagrzania materiału do czerwoności jest nieco dłuższy niż acytylen+tlen. Tu masz filmik patrz od 2 minuty filmu gość ma palnik do lutowania+końcówka do grzania.

nie do końca jest to prawdą co piszesz że szybciej się nagrzeje acetylenem. często sprawdzam szybkości nagrzewania acetylen , propan , propan butan , metan , tetren , crylene i czasy są identyczne. A do grzania przed hartowaniem nie nadaje się wąska dysza a dysza o dużej powierzchni by uniknąć schodów twardości. czyli ujednolicenia twardości.
Plusem propanu i propan butan jest najniższe nawęglenie stali , co ma w brew pozorom jest ważnym szczegółem przy hartowaniu.
autor: cnccad
13 kwie 2015, 21:57
Forum: Spawalnictwo i obróbka cieplna
Temat: Palnik do cięcia służący do podgrzewania
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 6753

Re: Palnik do cięcia służący do podgrzewania

skoczek pisze:Witam serdecznie!

b]czy da się w prosty sposób przerobić ten palnik by służył wyłącznie do podgrzewania? [/b]

Mogę kupić Perun-a PG-217PZ ale cena tego od Peruna jest kilkukrotnie niższa, a prawdopodobnie będę potrzebował kilka sztuk. No i do sprzedawcy mam rzut beretem.
Interesuje mnie palnik wyłącznie na propan-butan + tlen. Ciąć nim nigdy nie będę. Wyłącznie szybkie podgrzewanie powierzchniowe ale takie by nie doszło do wydmuchania materiału.

Pozdrawiam serdecznie!
wszystko się da jak i nawet kupić gotowy taki palnik. Możesz też z miedzi zrobić sobie nową dyszę by powierzchnia grzania była większa a to z kolei zmniejszy ryzyko wydmuchania czy zdeformowania powierzchni blachy.

Wróć do „Palnik do cięcia służący do podgrzewania”