Wiercenia jeszcze nie sprawdzałem bo pojawiła się ważniejsza robota,jak tylko zacznę wiercić to skorzystam z waszych rad.
Apropo,filmiki z tegoż wiercenia kręcone suszarka

Wideo000.3gp
Wideo001.3gp
[ Dodano: 2011-09-24, 00:18 ]
No to tak,sprawa została w większości opanowana za sprawa wyjścia co 2.5mm zmianie obrotów na 136 na falowniku(teoretycznie kolo 1k na na wrzecionie) i F na wejściu 25mm/Min i kolejne na 100mm/Min,teraz odchyłka od osi to max 0,2mm lecz czasem wiertło się dziwnie wzbudza i rozbija otwór na 2.8

Wcześniej był te problem z chłodziwem(spiryt 5000),na tym dziadostwie nie idzie obrabiać,nieważne na jakich ustawieniach wiertło wchodziło max na 5mm i trzask,po powrocie na emulgator orlena idzie.
Co do gwintowania to gwintownica która mieliśmy to robić am zbyt mocny silnik i zrywa gwintownik wiec gwintujemy ręcznie za pomocą wiertarko wkrętarki akumulatorowej i idzie fajnie.