Nawet studiując zaocznie masz dostęp do pełnych wersji oprogramowania CAD/CAM, wystarczy tylko popytać u promotora, gdzie załatwić licencję i skąd pobrać wersje studenckie.LrPrl pisze:clubber84
Na studiach CAD/CAM ogranicza się do zajęć na jednym semestrze i są to totalne podstawy. Dodatkowo tylko na grafice inżynierskiej są zajęcia z CAD'a. Na zajęciach typowo CADowskich miałem NX'a, który totalnie mi nie pasuje. Na grafice inżynierskiej miałem właśnie SE, tylko ograniczało się to do prostego rysunku koła zębatego (i to bez rysowania uzębienia). SE i SW znam najlepiej ale z tego podstawowego poziomu, bo robiłem w nich wszelakie rysunki do projektów.
Co robiłem w "czasie wolnym"? Pracowałem (w sumie dalej to robię), nie wspomniałem ale studiuję zaocznie, ciężko połączyć pracę i studia.
Dobrać narzędzia muszę, bo praca ma się opierać na zrobieniu analizy procesu gięcia MES, w deformie. Więc potrzebuje zaprojektować model 3D, jego rozwinięcie tak aby mieć "co wsadzić" do deforma oraz narzędzia które będą giąć materiał.
Wiem, że w praktyce takich narzędzi nikt nie dobiera - robi to oprogramowanie, sprawdzając przy okazji wszelakie kolizje. Aczkolwiek "ja muszę", bo na tym opiera się taka praca![]()
pitsa
Odróżniam, po prostu muszę zaprojektować model 3D, jego rozwinięcie (formę płaską) i symulację zjawisk procesu gięcia we wspomnianym deformie. A przynajmniej ja bym tak to widział.
Wtedy robisz sobie tam wszystko, co ci potrzebne do wykonania pracy inżynierskiej.

Nawet dobór narzędzi się znajdzie. A jeśli czegoś nie będziesz wiedział, to są dostępne tutoriale dla SW i SE.