Po różnych ekscesach z kurierem DPD - kurier stwierdził że nie ma zamiaru mi dostarczyć paczki pobraniowej. Udało się dorwać żywicę Polimal.
Pierwsza próba została wykonana na małej ilości, w kubku silikonowym.
200g granitu (100g - frakcji 0.2- 1mm, 100g - frakcji 2-5mm)
50g żywicy
Byłem zdziwiony szybkim procesem reakcji samej żywicy. Spodziewałem się, że cały proces będzie trwał minimum 24h. Natomiast cała masa już zaczęła twardnieć po 60minutach. Po zastygnięciu calej masy było widać że zbyt dużo żywicy zostało dodane. Na samej górze odlewu powstała warstwa żywicy bez wypełniacza. Pomimo dużej gęstości samej masy, byłem zaskoczony odwzorowaniem szczegółów. Nawet rysy z kubka zostały odwzorowane.
Kolejną próbą było zalanie kolumny od Zośki zx7016. Kolumna została zalana razem z prętami zbrojeniowymi połączonymi w trójkąt. Ilość żywicy została pomniejszona do 15%. Z całego procesu jestem zadowolony, jedyny minus to zapach żywicy.
Na dniach również zostanie zalana podstawa Zośki. Jestem ciekaw czy będzie zauważalna sztywność maszyny po zalaniu epoxygranitem.
Znaleziono 2 wyniki
- 02 mar 2020, 11:42
- Forum: WARSZTAT
- Temat: Epoxy granite
- Odpowiedzi: 43
- Odsłony: 8251
- 21 lut 2020, 08:55
- Forum: WARSZTAT
- Temat: Epoxy granite
- Odpowiedzi: 43
- Odsłony: 8251
Re: Epoxy granite
Wersja na bogato dodaje pocięty węglowy rowingmorgal pisze: ↑20 lut 2020, 23:57Ostatnio oglądałem filmik o domowej produkcji kostki brukowej i gościu dodawał do mieszanki włókna polimerowe , paczuszka w budowlanym około 14zl starczyło mu na kilka metrów kostki.
Podobno już nigdy nie pękła mu żadna nawet przy wyciągania z formy, rąbiąc siekierą ta z włóknem odrabywał małe kawałeczki , natomiast zwykle kruszyły się całe .
Myślę że można by śmiało zastosować ten patent do powyższych odlewów.
