??? W sklepach budowalanych do śrub o skoku 5mm??? Jeżeli śruby będzie robił tokarz, to i nakrętki do nich powinien. Zresztą, robienie śrub uważam za bezsensowne, skoro można trapezówki kupić w cenie 30zł/metr. Poza tym w sklepach budowlanych to jest mosiądz, a nie brąz. Do brązu to jest podobny głównie z koloru i zawartości miedzi4. No to poszukam czegoś z brązu w naszych sklepach budowlanych, z tworzywa raczej nie znajdę.

Czyli albo jest tu jakiś potworny skrót myślowy, albo kolega jednak NIE rozumie, jak się steruje silnikiem krokowym. Polecam się dokształcić w zakresie działania chopperów itp. W skrócie silnik krokowy jest sterowany napięciem wielokrotnie przewyższającym jego "nominalne" napięcie - np. silnik 2.5V dobrze jest sterować z 30-50V. Wystarczy zrobić prosty test: podłącz woltomierz AC do silnika krokowego i zakręć (nawet palcami) - pokaże się napięcie rzędu 5-10V. To znaczy, że przy takiej prędkości silnik wymagałby takiego napięcia zasilania, gdyby nie miał oporu (elektrycznego), indukcyjności ani żadnych oporów ruchu.-bramki logiczne
-tranzystory TIP122 (dość mocne darlingtony) do każdego uzwojenia w komplecie z diodą shottkyego (żeby przy wyłączaniu zasilania uzwojenia silnika nie rozwalić tranzystora)
-silniki
Przykład z doświadczenia: z 12V na silniku 2.3V/2.5A to można uzyskać 100 rpm, z 32V ok. 600rpm z sensownym momentem. A przy śrubach moment musi być całkiem pokaźny, bo tarcie jest spore.