Znaleziono 4 wyniki

autor: pascalPL
10 mar 2013, 02:10
Forum: Na luzie
Temat: Ciekawostki filmowe...
Odpowiedzi: 2298
Odsłony: 267218

Parę kolizji i nie tylko.. daje do myślenia ? :)


[youtube][/youtube]
autor: pascalPL
04 paź 2012, 15:39
Forum: Na luzie
Temat: Ciekawostki filmowe...
Odpowiedzi: 2298
Odsłony: 267218

Massimo Banzi: How Arduino is open-sourcing imagination

Po angielsku twórca Arduino o opensoruce i openhardware.



;)

Przepraszam, poprawiłem ale wcześniej pitsa wskazał odpowiedni kierunek.
autor: pascalPL
23 sie 2011, 13:41
Forum: Na luzie
Temat: Ciekawostki filmowe...
Odpowiedzi: 2298
Odsłony: 267218

Rayford pisze:Jak to takie proste czemu źli ludzie tego nie wykorzystują do zamachów...?
Ja chyba nie potrafię się utożsamić ze "złym człowiekiem" i nie jestem wstanie wymyślić jak publicznie dostępna informacja o podstawowych parametrach związanych z lotem samolotu cywilnego miała by umożliwić zrobienie czegoś złego. Systemy te mają ułatwić kontrolerom na ziemi zapanować nad bałaganem w powietrzu. To nie jest system zdalnego pilota ;)

Przychodzi mi tylko do głowy sytuacja związana, ze sprawdzeniem czy żona jeszcze leci samolotem czy już wylądowała na lotnisku. Aby w odpowiednim czasie kochankę wygonić z domu i zrobić porządek ;)
autor: pascalPL
22 sie 2011, 22:41
Forum: Na luzie
Temat: Ciekawostki filmowe...
Odpowiedzi: 2298
Odsłony: 267218

Rayford pisze:może to jakiś zakonspirowany, niewidoczny dla radarów leciał...
Odpowiedź w tym przypadku jest bardzo prosta, samolot który widziałeś nie miał aktywnego systemu ADS-B. Flightradar24.com nie jest wirtualną prezentacją danych z radarów w całej europie tylko wizualizacją danych odczytywanych z odbiorników ADS-B rozmieszczonych to tu, to tam. Nie wczytywałem się w specyfikacje pojektu, ale możliwe, że prócz wspomnianego systemu ciągnie jeszcze dane z ACARS. Są to 2 różne systemy dostępne w lotnictwie cywilnym. ADS-B (Automatic Dependent Surveillance - Broadcast) generalnie umożliwia prezentacje ruchu powietrznego w czasie rzeczywistym (jak flightadar24), informacje pobierane są z systemów pokładowych samolotu i transmitowane na częstotliwości powyżej 1GHz. ACARS to system depesz które nadaje załoga samolotu do stacji na ziemi. ACARS może prócz informacji o celu podróży, kursie, prędkości pozycji zawierać również komunikaty w stylu "źle zachowujący się pasażer", itp. Te komunikaty lecą gdzieś w okolicach 118 do 122MHz.
Do czytania komunikatów ACARS wystarczy skaner na pasmo lotnicze i komputer z darmowym softem do dekodowania depesz.
Ciekawskich zachęcam do poszukania sobie odpowiednich for tematycznych.
Dla jednych hobby to maszyny CNC dla innych lotnictwo (w tym wykonywanie fotografii poszczególnym samolotom, śledzenia ich tras przelotów i innych ciekawostek). np. na stronie http://www.planespotters.net/ można znaleźć niemal każdy latający pojazd uchwycony przez spoterów.

Wróć do „Ciekawostki filmowe...”