Znaleziono 2 wyniki

autor: kris79
12 sie 2007, 18:08
Forum: Serwomotory / Serwonapędy / Napędy Serwokrokowe
Temat: Co to za serwo i jak sprawdzić czy działa?
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 6158

No ale jak są połączone cewki w tym silniku i ja sprawdzić czy nie są spalone miernikiem?
autor: kris79
10 sie 2007, 23:01
Forum: Serwomotory / Serwonapędy / Napędy Serwokrokowe
Temat: Co to za serwo i jak sprawdzić czy działa?
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 6158

Co to za serwo i jak sprawdzić czy działa?

Witam.
W tematyce serw jestem jeszcze zielony, a właśnie stałem się posiadaczem takiego serwa jak na zdjęciu w mojej galerii, bo nie moge dodać do postu(nie wiem dlaczego się nie dodaje).
Wiem że to na górze wirnika, to zabudowany enkoder, ale z uzwojeń silnika, które są w obudowie wychodzi 5 przewodów. Sprawdzałem opór miernikiem, ale tylko w dwóch przypadkach pokazuje a w reszcie nic.
1. Jak sprawdzić czy uzwojenia nie są przepalone i jak to jest podłączone do napięcia jak jest pięć przewodów. Zawsze myślałem że serwo to zwykły silnik albo na napięcie zmienne albo stałe zasilany dwoma przewodami tyle tylko że z enkoderem.
2. Rozkręciłem enkoder i w środku nie ma żadnych tarcz, tylko magnes, który jest przytwierdzony do osi, a naokoło są cewki. Myślałem że będzie optyczny z tarczą.

Jak wogóle sprawdzić czy działa to serwo bez sterownika do serwa?

Wróć do „Co to za serwo i jak sprawdzić czy działa?”