Producent L298 podaje napięcie maksymalne 46V, ale pewnie producent sterownika jest lepiej poinformowany skoro napisał 50V.
Można połączyć równolegle mostki w obrębie jednego L298 i z niego zasilić jedną fazę silnika a z drugiego L298 - drugą, co da dopuszczalny prąd 4A. Teoretycznie można połączyć trzy L298 równolegle ale wówczas muszą to być układy dobierane pod kątem zgodności napięć nasycenia kluczy tranzystorowych. Jeśli firma z Sosnowca nie robi tego, może dojść do uszkodzenia układów.
Nie bez znaczenia jest pobór prądu z szyny 5V. Jeden L298 36mA, jeden L297 80mA, co dla maszyny trzyosiowej daje ok. 0,56A dla samych sterowników. Niby niewiele, bo stabilizator 5V wytrzymuje przynajmniej 1A ale przy napięciu wejściowym 12V moc na nim tracona dochodzi 4W i mały radiatorek może nie wystarczyć. Piszę o tym, bo całkiem sporo sterowników poległo po przegrzaniu stabilizatora 5V.
Moc tracona w jednym L298 może sięgać 25W, nie trudno policzyć, że trzeba zapewnić odprowadzenie 75W ciepła ze sterownika (przy maksymalnym prądzie fazowym).
Schemat ogranicznika napięcia znajdzie Kolega nawet w moim albumie. Dużo postów napisano na ten temat. Zachęcam do lektury.