Istotnie, znacznie trudniej napisać funkcjonalny i szybki program dla niegoblue_17 pisze:a zaprogramować procesor to nie jest takie strasznie trudne

Wróć do „Tani zasilacz do zasilania silników krokowych.”
Nie zbuduje Kolega sterownika z mikrokrokiem takiego jak "rodzimy" w niższej cenie. Nawet jeśli się uda, to czas (roboczogodziny) poświęcony na projektowanie i budowanie oraz koszt podzespołów przekroczy 186pln.blue_17 pisze:Czyli jak za tą cenę to jeszcze koledzy zobaczą moje sterowniki z własnymi pomysłami i wykonaniem
W takich okolicznościach jeden silnik podczas ruchu pobiera prąd w takcie 2,8A/5,6A/2,8A/5,6A itd. W związku z tym, że silnik krokowy pobiera prąd znamionowy nawet kiedy stoi, może zdarzyć się iż wszystkie silniki zatrzymają się na półkroku i wówczas sumaryczny pobór wyniesie 5,6A x 3 = 16,8A! Podczas ciągłego ruchu średni prąd silnika zwiększy się do 4,2A (sumarycznie 12,6A). Pewnie od razu trafo się nie spali ale w dłuższej perspektywie...blue_17 pisze:A jeśli wszystkie sterowniki będą pracowały w 1/2 kroku?
Wątek stał się dość długi ale podejrzewam, że Kolega ma na myśli transformator 26V/8A?blue_17 pisze:Więc mam pytanie do Leoo czy może być taki zasilacz czy nie ?
Kolega zapomina, że każdy z silników ma dwie fazy a wartość prądu podawana przez producenta dotyczy tylko jednej.SQ3VAZ pisze:Co do prądu obciążenia zasilacza, to dobierasz go odpowiednio do prądu podanego przez producenta silnika i ilości stosowanych silników / Izas = I sil x N, gdzie N = ilość silników, Isil - prąd fazy silnika /.