To Ty tutaj czegoś nie rozumiesz.
ADATA nigdzie pisał że chodzi mu konkretnie o połączenie P2P.
P2P to konkretny rodzaj połączenia, na konkretnym poziomie łącza. I rozróżnienie na P2P lub nie P2P ma sens tylko na tym poziomie.
Są jednak inne poziomy, na których nie ma to znaczenia. Niskie warstwy modelu OSI nie wiedzą czy połączenie jest typu P2P czy nie (i nie muszą wiedzieć).
Bardzo wysokie warstwy (w tym najwyższa warstwa, ponad najwyższą oficjalną warstwą OSI, mianowicie człowiek) również tego nie wiedzą i nie muszą wiedzieć.
Ty się jednak uparłeś że czepisz się środkowych warstw, byle tylko pokazać że się znasz.
A nic się nie znasz, bo nie zrozumiałeś nawet treści pytania. Pytanie nie było o wnętrze softwaru. Nie o to jak połączenie wygląda w środku. Pytanie było jako to wygląda od strony użytkownika (czyli nawet powyżej warstwy aplikacji).
Dla człowieka jak dwa komputery wymieniają informacje to są połączone. I tyle.
Natomiast dla bardzo niskich warstw, nawet połączenie P2P nie jest bezpośrednie, bo przecież pomiędzy komputerami masz warstwę fizyczną (np. skrętkę). A bezpośrednio to powinno przecież być bez skrętki.
To czy połączenie uznamy za bezpośrednie czy pośrednie zależy więc od tego jakie przyjmiemy kryteria. Z pewnych powodów każde połączenie będzie bezpośrednie, a z innych każde będzie nie bezpośrednie.
Zastanów się więc następnym razem o co pyta użytkownik, i nie odpowiadaj bez sensu.