Znaleziono 3 wyniki

autor: ishi2
01 lis 2006, 16:05
Forum: Frezowanie / Frezarki Konwencjonalne
Temat: Technologia frezowania gwintów
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4837

jest taki cykl? w fanucu??
:?:
autor: ishi2
01 lis 2006, 14:00
Forum: Frezowanie / Frezarki Konwencjonalne
Temat: Technologia frezowania gwintów
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4837

frezarka ze sterowaniem fanuca. Rozumiem, ale ja mówie o innej kwesti: najpierw opiszę Ci tą część kodu. Narzędzie wchodzi w otwór z G43 potem G42 lub G41 dojazd do powierzchni walcowej otworu i przejście po lini śrubowej o 1 skok gwintu (jeżeli frez ma 14 zębów daje na m to odwzorowanie 14 obrotów śróby) następnie przejazd do osi otworu z G43 i wycofanie narzędzia o 13 wysokości pomiędzy zębami freza. Kolejne wejście w materiał z urzyciem G42/G41 i tu pojawia się problem bo kąt startu kolejnej lini śrubowej powinien być taki aby obróbka zaczeła się w poprzednio wykonanym nacięciu. ponaddto narzędzie powinno znajdować się niżej niż to wynika z przesunięcia o długość części roboczej freza (jak cytowałem wcześniej o 14 skoków gwintu). Chciałem zastosować tu parametr z wartości komórki bo ta technologia sprawdziła się w 100% przy wierceniu helikalnym tzn: np.
#100=10
N5 #100=#100-1
.
.
.
(dojazd i definicje ruchu)
.
.
.
IF[#100>0]GOTON5
N10 G43 G0 Z10 (wyjazd z otworu)


ta technika ułatwia mi pisanie programu i jego parametryzację, więc dlatego pytam, bo nie wiem jak trafić w tą samą nitkę gwintu z "cofnięciem"
autor: ishi2
01 lis 2006, 11:16
Forum: Frezowanie / Frezarki Konwencjonalne
Temat: Technologia frezowania gwintów
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4837

Technologia frezowania gwintów

witam.

Potrzebuje pomocy w pewnej kwestii. Mianowicie przymierzałem się do napisania kodu na frezowanie gwintu. Może ktoś doradzi mi jak opisać punkt wejścia w materiał po pierwszym przejściu płytki bądź freza. Precyzyjniej chodzi mi o to aby na 100% frez trafił w tą samą nitkę gwintu.

za podpowiedź z góry dziękuję.

Wróć do „Technologia frezowania gwintów”