Nie.
Synchronizacja jest łapana tylko raz, potem do określenia położenia wrzeciona jest używany licznik enkodera.
(G33 i G76 to kody modalne, raz złapana synchronizacja obowiązuje aż do jej zerwania przez inny kod modalny np. G0, G1 itd.)
Oczywiście w sytuacji kiedy używany jest wyłącznie sygnał indeksu, to jest on także liczony i wtedy jest tak jak piszesz, sygnał musi być łapany co obrót, ale to sytuacja wyjątkowa a nie norma.
Tak w ogóle, to z tym enkoderem w LinuxCNC, to jest spore nieporozumienie, bo wszędzie piszą "enkoder ABZ", więc ludzie myślą, że sygnał indeksu musi być z enkodera, a enkoder musi być na przełożeniu 1:1 względem wrzeciona.
Tak naprawdę Sygnały AB i Z są od siebie absolutnie niezależne i można użyć enkodera AB z dowolnym przełożeniem względem wrzeciona, byleby na pasku lub kole zębatym, a sygnał indeksu brać z dowolnego czujnika na wrzecionie.
Jest jeszcze ciekawiej, bo nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na przykład licznik enkodera był w zewnętrznym sterowniku a sygnał indeksu przez LPT. Nawet można zawartość licznika przesyłać po Modbus albo innym USB i też będzie działać, choć takich kombinacji się nie zaleca, bo trudno zapanować nad czasem transmisji.