Znaleziono 2 wyniki

autor: KuchateK
11 maja 2012, 18:50
Forum: Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego
Temat: odnośnie prowadnic liniowych..
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1844

Najprościej wszystko poskładać jeśli będziesz miał krawędzie oporowe dla wszystkich szyn. Rezygnacja z nich wymaga dodatkowych operacji przy składaniu maszyny.
http://www.akcesoria.cnc.info.pl/pliki/ ... iniowe.pdf
autor: KuchateK
10 maja 2012, 19:38
Forum: Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego
Temat: odnośnie prowadnic liniowych..
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1844

W skrócie. Tak, jak najbardziej.

Zerknij w tabele z danymi różnych prowadnic, choć by na stronie sponsora forum. Liczby tam prezentowane potrafią zaskoczyć jak dużo mogą kwadratowe "maleństwa".

W prowadnicach kwadratowych kulki zarówno w prowadnicy jak i wózku maja kontakt na znacznej powierzchni (okrągłe rowki). Dzięki temu taka mizerna prowadniczka 15mm spokojnie podoła obciążeniom takim jak bardzo grube walki na podporach, gdzie kulki stykają się z walkiem punktowo. THK fajnie obrazowo przedstawia to porównanie w swoich PDF'ach.

Obrazek

To co obrabiają ludzie na maszynach z podpartymi walkami 25-30mm znajdziesz bez problemu, a Twoje prowadnice mogą to samo, albo i więcej. Twoim ograniczeniem będzie to, jak dużo wydasz na konstrukcje maszyny. Masa i sztywność ma duże znaczenie.

Frezowanie powierzchni na płasko w zupełności wystarcza. Ja swoje zamontowałem na odlewane płyty aluminiowe a te do reszty konstrukcji. Mają one precyzyjne płaskie powierzchnie (wyglądają na frezowane). Wierciłem ręcznie. Równoległość na czujnik zegarowy do pierwszej prowadnicy.

Na cnczone widziałem prowadnice montowane na zwykłe blachy i profile aluminiowe a nawet na MDF. Wszystko zależy jak proste elementy dostaniesz do konstrukcji.

Wróć do „odnośnie prowadnic liniowych..”