Znaleziono 2 wyniki

autor: FDSA
28 gru 2011, 02:34
Forum: Frezarka - konstrukcja drewniana
Temat: Frezarka z ruchomą bramą
Odpowiedzi: 100
Odsłony: 30112

Wyszukałem jakieś swoje stare zdjęcie. Chodzilo mi o coś takiego:

Obrazek

Co prawda u mnie to stal 8mm ale używam maszyny do ciężkich rzeczy. Sprawdziło się w 100%. Jak dla mnie najgrubiej powinno być u góry tu gdzie masz szeroki element spinający podpory bramy. Jest on na tyle szeroki ze będziesz miał sztywną bramę, jak dasz szeroko na dole a cienko u góry to średnio na tym wyjdziesz bo takowe wzmocnienie nie będzie miało do czego się złapać. :)

Skoro część Zetki "mieruchoma" i tak jest szersza niż ta jeżdząca góra dół (przylepiasz trujkąty z boku) to dlaczego zamiast trujkącików o nie zakmniesz boków cienką sklejką ogólnie? tak żeby się pełna "skrzynka na kwiatki" zrobiła :P taka sklejeczka 5mm nie zwiekszy bardzo wagi i kosztów a bardzo usztywni Ci konstrukcję.

Do samego mocowania silnika mysle ze te trujkąty nie sa potrzebne.

Ty jsteś konstruktorem i sobie zadecydujesz ale jakoś mam mieszane uczucia do używania otwartych łożysk w pozycji "wiszącej" Niejako z samego ciężaru maszyny będą się rozciągać. No ale tak już mam że dmucham na zimne - jak pokazała praktyka w ten sposób nawet bez doświadczenia można odrazu zbudować maszynę która obroniła sie w każdym aspekcie pracując w ciężkich warunkach więc i w ten sam sposób patrzę na Twoje "dziecko".

Pozdrawiam
FDSA
autor: FDSA
27 gru 2011, 10:28
Forum: Frezarka - konstrukcja drewniana
Temat: Frezarka z ruchomą bramą
Odpowiedzi: 100
Odsłony: 30112

-Kawałek sklejki łączący "nogi" bramy bym powiekszył na szerokość wypuszczając poza bramę i od tych wypustów pociągnął zastrzały po nogach - bardzo usztywni konstrukcję w osi X.

-Jeśli wykonasz Wg projektu to moim zdaniem taka sklejkowa maszynka może być całkiem użyteczna. Stąd popieram Oprawcę abyś zainwestował w trapezy od razu. Masz kompletny jak widzę projekt 3D wiec o tyle masz łatwiej że możesz zbudować cały korpus maszyny zobaczyć jak to wygląda i wtedy zadecydować o śrubach - poszedłbym tą drogą. Co więcej nawet jeśli nie od razu to pomyśl o maszynkach kasowania luzu bo przy wycinaniu choćby pienionego PCV które nie obciąża bardzo konstrukcji maszyny możesz uzyskiwać spore dokładności.

- Wszędzie (rzuciło mi się to w oczy przy render'ze mocowania silnika Z) wsadzaj zastrzały trójkątne. Nawet jeśli nie koniecznie odrazu je wstawisz to potem będziesz miał miejsce na przyklejenie albo przykręcenie takowego jeśli będzie potrzeba. Na wspomnianym render'ze aż nie wygląda kilowy silnik kręcony do czola sklejki 18mm i to jeszcze jak widzę jako element konstrukcyjny łożyska śruby. :) Z tego co zauważyłem w projektach wszyscy się zastanawiają nad sztywnością konstrukcji zapominając o tym że to śruba napędowa wraz z jej zamocowaniem decydują o jakości pozycjonowania.

Pozdrawiam
FDSA

Wróć do „Frezarka z ruchomą bramą”