Znaleziono 2 wyniki

autor: logicsys
29 gru 2011, 23:07
Forum: WARSZTAT
Temat: Zakup tokarki- Narzedziwonia
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3072

Co do tej produkcji. Jak pisalem jednostkowa do maloseryjnej. Czasami przychodza jakies detale po 50-100 szt. wiekszej srednicy i trzeba sie meczyc na malej, gdzie na duzym sprzecie poszlo by to conajmniej 3 razy szybciej. Plus podajnik i maszynka robi sama a w tym czasie mozesz sobie strugac cos innego na drugiej. (Na tym spinnerku z sinu840D napisalem nawet kilka linijek zeby sobie ustalac ile detali ma zrobic w jednym ciagu i sie zatrzymac)

Co do Weilera. Tez mamy wlasnie e50, tylko starszego na sinumeriku 802. Minusy tej maszyny konkretnej to to ze ma krzywe loze. Narzedzia mocowane jak w konwencjonalnej tokarce (slaba powtarzalnosc wymiarowa przy zmianie narzedzia). Sterownie tez jest ciezkie, sa tylko cykle i to toporne. ALe musze przyznac ze idzie jak burza z konkret parametrami.

Centra tokarsko frezarskie sa wypas, ogladalem te DMG jak kolega wyzej pisal, ale podejrzewam ze takich pieniedzy to firma nie posiada. A przydala by sie taka maszynka, rzadko trafiaja sie detale w ktorych nie trzeba nic frezowac (6knt, jakies otworki, to od czola to na powierzchni walcowej)

Co do Okum, mielismy jakies frezary ale programowanie tam to ciezkie bylo, bez CAD/CAMa dlugo to szlo chlopakom.

Interesuje mnie fanuc (te nowsze sterowania) trudny w ogarnieciu, obsludze i programowaniu w porownaniu do sinu840? A i jak z jego stabilnoscia, bo sinu potrafi niezle zmulic... Kiedy pracowalem (guzik wciskalem) na DMG ctx410 nie byl on taki skomplikowany ale obsluga sie tylko do korekt sprowadzala. Programy szly z MAstercama, wiec nawet nie wiem jakie tam sa mozliwosci klepania "z reki"

Dzieki za zainteresowanie tematem macie po "piwie" :wink:

Dzieki
autor: logicsys
28 gru 2011, 23:16
Forum: WARSZTAT
Temat: Zakup tokarki- Narzedziwonia
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3072

Zakup tokarki- Narzedziwonia

Witam wszystkich :wink:

W firmie w ktorej pracuje padlo haslo ze w przyszlym roku planuja zakup "nowej" tokarki. Szef zapytal jaka by mi i drugiemu tokarzowi odpowiadala. Wie pomyslalem ze zapytam tutaj.

Profil firmy. Obrobka jednostkowa i maloseryjna. Budowa maszyn.

Obecnie pracujemy na maszynce Spinner PD-CNC. Glowica narzedziowa 16 pozycji VDI16 w tym 8 napedzanych. Sterowanie sinumerk 840D plus nakladka autoturn- z ktorej praktycznie tylko programujemy.

Przydala by sie maszyna wieksza. Cos co bedzie w stanie toczyc na srednicy 400-500mm dlugosci ok 1m. Zeby mozna bylo podajnik preta zastosowac. Glowica narzedziowa VDI36-40. dobrze by bylo gdyby posiadala fizyczna os Y.

W sumie mnie widzialo by sie jakies centrum tokarsko frezarskie, ale nie mam pojecia ile $$ chca wydac.

wynalazlem takie maszynki

DMG CTX 310 V6

Doosan Daewoo Puma MX 2500 L

Biglia B658 YB

Pracowal ktos na takowych? Jak z obsluga, sztywnoscia (co za tym idzie mozliwymi parametrami obrobki), jakies wady tych maszyn?

Wszystkie 3 posiadaja sterowanie fanuca. Jak wyglada na nim programowanie z poziomu maszyny? sa jakies nakladki jak autoturn czy shopturn/mill jak w sinumeriku? WIem ze lepiej byloby miec ten sam program, ale chociaz czlowiek czegos nowego by sie nauczyl.
Przykladowo na tym spinnerku ktorego mamy szybciej napisze porgram (toczenie walka, wytaczanie otworu, kanalki, frezowanie 6knt) z poziomu pulpitu jak technolog mialby pisac w jakims cad/cam'ie i z komputerka go wrzucac do maszyny.

Jakies dobre wskazowki co podpowiedziec szefowi mile widziane. Troche sie rozpisalem ale moze komus sie bedzie chcialo czytac.

Pozdrawiam LWG :)

Wróć do „Zakup tokarki- Narzedziwonia”