Wszytko sie zgadza, przejrzalem pcb, prakuje mi jedynie schematow a przy mojej wiedzy z zakresu elektroniki, dochodzenie do tego jak dziala uklad na podstawie polaczen elementow na PCB jest dosyc trudne.TOMSON pisze:Na linku co podał pukury w plikach jest wszystko co potrzeba masz PCB masz listę elementów z opisem funkcji przełączników masz rozmieszczenie elementów na PCB tylko po co jak masz już gotowe urządzenie.Możesz dać te kostki co masz tylko to też się będzie grzało
Ściągnij sobie PDFa z ULN2803 i tam masz rysunek jak wewnątrz jest zbudowany ten układ niczym praktycznie się nie różni od tych twoich układów musiałbyś dać tylko na bazę rezystor od procka.Albo zastosować sterowniki zewnętrzne i podpiąć je do odpowiednich pinów LPT z sygnałami STEP i DIR PIN2_PIN3 i PIN4_PIN5 i PIN6_PIN7 i PIN8_PIN9 to są kolejne pary od sygnałów .
Zreszta jak slusznie zauwazyles, mam juz skonczona, dzialajaca plytke i zanim zaczne robic nowa, chcial bym najpierw pouzywac troche to co mam.
Moze sie myle, ze mysle, ze zwiekszenie obciazenia ukladu przez dodanie kilku darlingtonow, powinno byc duzo latwiejsze, niz bydowa innego ukladu od nowa (dochodzi programowanie procka, a do tego nie mam ani programatora, ani stosownej wiedzy)
Zanim uniescilem pytanie na forum, sciagnalem pdf-y obu ukladow i je porownalem.
Z tego co zauwazylem, uln2804, ma wbudowany rezystor ograniczajacy prad.
Uklad darlingrtona takiego rezystora nie ma. Jaki rezystor wstawic miedzy baze darlingtona, a prockiem (jak go wyliczyc?)?
Dziekuje, pukury za linki. Jak sie uporam z tym ukladem co mam napewno wykorzystam to co sugerowales. Twoje argumenty sa sluszne. Lepiej wykorzystac uklady sterowane STEP i DIR, ale troche zal zostawiac ukladu, ktory juz jest skonczony i dziala, a trzeba go tylko podrasowac.