Nie bardzo rozumiem w czym jest problem. Detal na rysunku ma podaną technologie materiału wyjściowego, na rysunku widać które powierzchnie nie będą obrabiane (o dziwo czołowe - chropowatość z odkówki). Więcej, linią kreskową zaznaczony jest materiał wyjściowy do obróbki skrawaniemczarna23zg pisze:Witam.
Mowiąc łopatologicznie : dostałam rysunek techniczny wałka i mam go tak przerobic aby był on technologicznie możliwy do wykonania. Chodzi mi jedynie o podanie konkretnej literatury w której mogę znaleźć informacje o tym.
Z góry dziękuję.
Podana jest też chropowatość jaka ma być uzyskana w wyniku obróbki i wałek jak zauważyłem nie wymaga szlifowania.
Jedyne czego nie zaznaczono to metoda kucia i ew średnica podziału. Ponieważ nie widzę pochyleń należy domniemywać że podział matrycy jest w średnicy.
Co pozostaje? Dobrać prędkości skrawania (przeliczyć na prędkość wrzeciona) i posuwy i lość przejść i dobrać rodzaje narzędzi.
Za moich czasów projekt poszczególnych etapów (obróbka zgrubna, kształtowa, dokładna, naddatki na ob. cieplno chemiczną) nanosiło się na kolejnych arkuszach rysunkowych, zdejmując kolejne warstwy z materiału wyjściowego. Nie wiem jak to wygląda teraz.