Znaleziono 3 wyniki

autor: jachu
12 sie 2010, 00:10
Forum: Frezowanie / Frezarki Konwencjonalne
Temat: obliczanie gitary obwiedniówki
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5217

I o to właśnie mi chodziło Zdzichu.
Wielgachne dzięki wszystkim. A koła sobie przeliczyłem i wyszło ok. Choć narzędziownia musiała jedno dorobieć :grin:
autor: jachu
08 sie 2010, 15:59
Forum: Frezowanie / Frezarki Konwencjonalne
Temat: obliczanie gitary obwiedniówki
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5217

Nie chodziło mi o ilość zębów kół, lecz o wyniki działań matematycznych po lewej i prawej stronie znaku "=". Wychodzi z nich ułamek dziesiętny z kilkoma miejscami po przecinku i ile tych miejsc ma być identyczne po obu stronach aby nie wystąpiła maniana przy obróbce. Skoro wszystkie, to ok - trzeba liczyć o skutku.
Dzięki za pomoc, w szczególności za przykład obliczenia. Nie mam wielkich doświadczeń z tą machiną, więc z pewnością wykorzystam przekazane informacje.
autor: jachu
08 sie 2010, 00:45
Forum: Frezowanie / Frezarki Konwencjonalne
Temat: obliczanie gitary obwiedniówki
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 5217

obliczanie gitary obwiedniówki

Witam. Mam pytanie następującej treści: z jaką dokładnością dobrać koła zmianowe gitary frezarki obwiedniowej.Użyty wzór to:(Za:Zb)x(Zc:Zd)=(6K:Z). Dane:Za...Zd -ilość zębów kół gitary, K-krotność frezu ślimakowego, Z-ilość podziałów. Ze wzoru(6K:Z) wychodzi "0" i 6 miejsc po przecinku (frez K=1, Z=13. Z zależności (Za:Zb)x(Zc:Zd) dobrałem koła (zgodność 2 miejsc po przecinku) i była kicha - błąd narastał przy każdym obrocie choć początkowo wyglądało obiecująco bo było 13 podziałów. Dobrze, że nie zakopałem freza na pełną głębokość.
Do ilu miejsc ma się zgadzać lewa i prawa strona wzoru by było ok? Będę wdzięczny za podpowiedź.[/b]

Wróć do „obliczanie gitary obwiedniówki”